. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Starter Kit L-PA211 pro přenos dat po rozvodné síti
30. března 2012 - 6:07 | Pandatron | Starter Kit L-PA211 pro přenos dat po rozvodné síti | Komentářů: 4  

Starter Kit L-PA211 pro přenos dat po rozvodné síti

Společnost TP-LINK, celosvětový dodavatel domácích a SOHO síťových produktů, představuje sadu adaptérů TL-PA211 Starter Kit pro přenos datových paketů po elektrických rozvodech současně s elektrickou energií.

SpoleTP-LINK, celosvětový dodavatel domácích a SOHO síťových čnost produktů, představuje sadu adaptérů TL-PA211 Starter Kit pro přenos datových paketů po elektrických rozvodech současně s elektrickou energií.


Obr. 1: Starter Kit L-PA211 pro přenos dat po rozvodné síti

Startovací sada obsahuje dva adaptéry TL-PA211 pro okamžité vytvoření počítačové sítě mezi dvěma zásuvkami elektrické sítě.

Základní vlastnosti:

  • Vyhovuje standardu HomePlug AV a nabízí přenos dat rychlostí až 200 Mbit/s – ta je dostatečná pro vysílání datového proudu HD videa a hraní her.
  • Přenos dat až do vzdálenosti 300 metrů po elektrickém okruhu.
  • Kompaktní provedení s novým vnějším designem, který dobře ladí s každou elektrickou zásuvkou.
  • Využívá stávající elektrické vedení pro provoz datové sítě.
  • Díky použití technologie Plug and Play nevyžaduje konfiguraci.
  • Patentovaný režim úspory energie automaticky snižuje spotřebu v porovnání s konkurenčními produkty až o 65 %*.
  • Snadné vytvoření 128bitového šifrování AES k zabezpečení komunikace přes elektrickou síť stiskem tlačítka párování (Pair) na adaptéru.
  • Integrovaná technologie QoS umožňuje plynulé vysílání datového proudu videa, hraní online her a používání dalších aplikací vyžadujících velkou šířku pásma.
  • Podporuje vysílání IP multicast pomocí protokolu IGMP, optimalizuje vysílání datového proudu IPTV.

Kvalitní a rychlou síť nyní můžete získat i bez natahování dlouhých kabelů a probourávání stěn. Adaptér TP-LINK TL-PA211 totiž umožňuje přenos dat po stávající elektrické síti rychlostí až 200 Mbit/s, a to bez nutnosti instalace dalších kabelů. Svými parametry tak bez problémů nahradí klasické fastethernetové sítě, které dosahují rychlosti pouze 100 Mbit/s. Dosahovanou rychlostí přenosu dat většinou předčí rovněž bezdrátové sítě.

Díky novému kompaktnímu designu je adaptér TP-LINK TL-PA211 velký přibližně jako kreditní karta. Jeho bílo-černá barevná kombinace zaručuje, že téměř splyne s vaší elektrickou zástrčkou u domácího kina či počítače.

Díky pokročilé technologii HomePlug AV dokáže adaptér TL-PA211 dosáhnout stabilního přenosu dat až rychlostí 200 Mbit/s, a to na vzdálenost úctyhodných 300 metrů. Klasické drátové sítě přitom dosahují přenosu dat pouze na 100 metrů a bezdrátové sítě mají dosah ještě nižší. Adaptéry jsou tak vhodné pro rozšíření počítačové sítě i do těžko dostupných míst.

Spolu se zabudovanou podporou pro řízení provozu na síti (QoS) a šifrováním AES je adaptér TL-PA211 vhodný pro připojení všech síťových zařízení v domácnosti – od počítačů a herních konzolí až po tiskárny a síťová úložiště dat. Díky technologii QoS můžete bez problémů streamovat HD video a zároveň hrát online hry.


Obr. 2: Starter Kit L-PA211 pro přenos dat po rozvodné síti

Samotné nastavení sítě je velmi jednoduché a poradí si s ním i začátečníci. Stačí zapojit jednotlivé adaptéry do zásuvky, připojit směrovač či jiné síťové zařízení prostřednictvím ethernetového kabelu a stisknout tlačítko pro spárování. Téměř okamžitě se mezi adaptéry naváže datové připojení zabezpečené 128bitovým šifrováním AES.

Sada adaptérů disponuje také propracovaným režimem pro řízení spotřeby elektrické energie, díky němuž jsou adaptéry úspornější až o 65 %. V době, kdy není síť aktivně využívána, přechází adaptéry z pracovního do úsporného režimu, čímž snižují svou spotřebu.


Obr. 3: Ukázkový diagram propojení

Sada adaptérů TL-PA211 Starter Kit je již dostupná v síti autorizovaných distributorů a prodejců společnosti TP-LINK za doporučenou maloobchodní cenu 1 399 Kč včetně DPH.

Specifikace:

TP-LINK je celosvětovým dodavatelem síťových produktů dostupných ve více než 100 zemích světa. Za dominantní tržní podíl na čínském trhu a pozici největšího světového poskytovatele WLAN řešení vděčí inovativnímu přístupu oddělení výzkumu a vývoje, efektivní produkci a kvalitnímu řízení. Portfolio společnosti TP-LINK zahrnuje bezdrátové směrovače a adaptéry, bezdrátové přístupové body, 3G směrovače, ADSL modemy, adaptéry pro zapojení do domácí elektrické sítě, IP kamery, print servery, SOHO/SMB směrovače a SOHO/SMB switche. Další informace naleznete ve webové prezentaci společnosti na adrese http://cz.tp-link.com.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

Sada adaptérů AV200 Mini Powerline Starter Kit
Produkt TP-LINK TL-PA211 Starter Kit dosáhl perfektního výsledku v recenzi magazínu Think Computers!GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (4):

Zobrazit starší 30 dnů (4)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PU232S - Převodník USB/RS232
Převodník USB / RS232 s obvody FTDI a plným sériovým portem RS232 Full.
Skladem od 395 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007