. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Moduly pro RFID identifikaci
10. dubna 2012 - 5:00 | Pandatron | Moduly pro RFID identifikaci | Komentářů: 0  

Moduly pro RFID identifikaci

Představení novinky v našem eShopu - modulů pro bezkontaktní identifikaci s technologií RFID a příslušenství, pracující na nejrozšířenější nosné frekvenci 125 kHz.

Radio Frequency Identification (RFID) je jedna z nejrozšířenějších generací identifikátorů navržených především k identifikaci zboží a osob, nahrazující systém čárových kódů. Stejně jako v jejich případě slouží k bezkontaktní identifikaci na krátkou vzdálenost a jejich původcem byla rovněž firma Wal-Mart.


Obr. 1: Radio Frequency Identification (RFID) - různé provedení identifikačních čipů

V současné době jsou k dispozici čipy nejen pro čtení, ale také pro čtení i zápis informací. Pro komunikaci se dnes nejčastěji využívá nosná frekvence 125 kHz, případně pak také 134 kHz a 13,56 MHz a další speciální varianty.

Novinkou v našem eShopu jsou moduly ID-12 společnosti ID Innovations, které vycházejí z řady modulů IDxx. Jednotlivý zástupci řady se navzájem liší například výkonem, provedením antény či dostupností pinů pro emulaci magnetického záznamu. ID-12 pak tvoří jakýsi optimální střed, nabízející vysoký výkon s dosahem až více než 12 cm a integrovanou anténou. Kromě základního ASCII výstupu je k dispozici také rozhraní Wiegand26 a Magnetický datový formát ABA Track2.


Obr. 2: Moduly ID-12 společnosti ID Innovations

Základní vlastnosti ID-12:

  • Pracovní rozsah s interní anténou: 12 cm
  • Rozměry: 26 x 25 x 7 mm
  • Pracovní frekvence: 125 kHz
  • Formát podporovaných RFID čipů: EM 4001 nebo kompatibilní (Unique)
  • Kódování: Manchester 64-bitů
  • Napájení: +5V, max. 13mA
  • Maximální výstupní proud I/O pinů: 75 mA

Moduly ID-12 představují hybridní obvody čtečky RFID tagů, určené pro bezkontaktní identifikaci na frekvenci 125 kHz. Díky vysoké úrovni integrace je jejich použití v aplikaci a připojení k řídicímu mikrokontroléru či procesoru velmi snadné.


Obr. 3: Rozložení a význam pinů modulů ID-12

Jakmile pak dojde k přiblížení bezkontaktního identifikátoru, tedy jeho vložení do blízkého elektromagnetické pole čtečky, je z něho přečteno unikátní ID, které je následně vysláno na výstup. Moduly ID-12 svými výstupy podporují jak ASCII standard, tak i protokoly Wiegand 26 a umožňují i emulaci magnetického pásmu. Je jasné, že formát ASCII je pro použití nejjednodušší a tím spíše, že je dostupný buď v CMOS nebo invertovaných TTL úrovních s formátem protokolu RS232: 9600, 8, 1, bez parity.


Obr. 4: Typické zapojení modulů ID-12

Na obrázku je uvedené typické zapojení modulů ID-12 s napájecím regulátorem, optickou a zvukovou indikací přiložení RFID tagů. Použití modulů pro bezkontaktní identifikaci je tedy velmi jednoduché. Stačí připojit napájecí napětí a zvolený výstup přivést k mikrokontroléru nebo například před USB/RS232 (UART) datový převodník přímo k PC.


Obr. 5: Datový formát výstupu ASCII

V případě, kdy by byl dosah samostatného modulu ID-12 nedostatečný (typicky se pohybuje kolem 12 cm), lze na piny 3 a 4 připojit externí anténu.

Dostupnost a cena:
Uvedené RFID prvky jsou dostupné prostřednictvím našeho eShopu a to zde ID-12 - čtečka RFID v ceně od 460 Kč a TK4100ISO-CARD v ceně od 8 Kč.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Datový list produktu

ID-12 - čtečka RFID v našem eShopu
TK4100ISO-CARD v našem eShopuGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Bluetooth modul BTM-112
BTM-112 je snadno dostupný Bluetooth modul výrobce Rayson.
Skladem od 208 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007