. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Grafické rozhraní pro automobilový průmysl
13. dubna 2012 - 7:00 | Pandatron | Grafické rozhraní pro automobilový průmysl | Komentářů: 0  

Grafické rozhraní pro automobilový průmysl

Fujitsu MB88F334 vede ke zvýšení výkonu přenosu kódovaného videa směrem k periferiím na bázi jednočipových řešení s integrovaným rozhraním a HDCP APIX2.

Společnost Fujitsu představila vysoce integrovaný, jednočipový grafický řadič pro použití v aplikacích automobilového průmyslu. Grafické řadiče MB88F334 "Indigo2" s integrovaným rozhraním APIX2 nabízejí vysokou optimalizaci pro použití v automobilovém průmyslu, jako jsou přístrojové desky, centrální informační displeje, zábavní systémy a projekce na předním skle vozu. Tím, čím je však nový grafický řadič společnosti Fujitsu opravdu unikátní, je vysoká propustnost přenosu obrazových dat, doplňkových dat a řídicích signálů. V souvislosti s přenosem dat přes rozhraní Ethernet a řadou integrovaných specializovaných funkcí jde o flexibilní prvky určené i pro náročné grafické aplikace.

Lepší výkon a bezpečnost
Charakteristickým rysem obvodů MB88F334 Indigo2 je sériové rozhraní APIX2, vyvinuté společností Inova Semiconductor pro technologie, které jsou standardem především na sdílených pro sdílení videa a přenosu periferních dat v automobilech. Rozhraní splňuje všechny požadavky na elektromagnetickou kompatibilitu (EMC) pro použití v aplikacích jako součást displeje vizuálních informací v oblasti automobilové techniky má dobrý potenciál pro další integraci do SoC a může poskytovat vyšší výkon při mnohem nižších výrobních nákladech na zřízení a provoz systému. Přenosová rychlost na rozhraní APIX2 dosahuje hodnoty až 3 Gb/s. Navíc kontrolér obsahuje podporu pro přenos obrazových dat s HDCP šifrováním pro ochranu autorských práv a přenos ethernetu přes rozhraní APIX.

Doplňkové integrované periferie, jako řízení krokového motoru, PWM, ADC, UART, I2C či jeden zvukový výstup jsou rovněž běžnou součástí obvodů MB88F334 řady Indigo2. Díky tomu jsou obvody vhodné i pro všechny aplikace využívající periferní funkce, která však vyžadují přítomnost druhotného systému zobrazení a vizualizace. Mezi typické aplikace těchto rozhraní a hardwarových modulů patří: přístrojové desky, moduly řízení osvětlení, LED diody, senzory a jiné.


Obr. 1: Grafický kontrolér Fujitsu MB88F334 Indigo2

Snížení výrobních nákladů systému
Vzhledem k tomu, že grafické kontroléry MB88F334 řady Indigo2 nevyžadují použití žádné externí paměti, snižuje jejich použití výrobní náklady celého systému a eliminuje potřebu použití dalších prvků pro řízení, mapování a vizualizaci. Účelem je využití principu lineární vyrovnávací paměti, která eliminuje potřebu drahého (interního či externího) frame bufferu. Kromě toho lze integrovanou paměť typu Flash využít také pro uchovávání různých ikon a jiné grafiky. Snížení nákladů na systém v konečném důsledku podporuje také k přímé připojení displeje přes LVDS, RSDS, či 5 V TTL nebo analogové rozhraní pro APIX2.

Optimalizace kvality grafického výstupu
Integrace grafického kontroléru zajišťuje podporu široké škály barevné hloubky s rozlišením 1/2/4/8 bitů/pixel nebo 16/24 bitů/pixel a pro uložení grafického RLE pozadí může být použit video stream APIX2.

Grafický řadič podporuje vysoké rozlišení LCD panelů s rozhraním typu LVDS, TTL nebo RSDS s různým rozlišením a různou obnovovací frekvencí. Kromě toho integrované moduly pro bezpečnostní aspekty a specializované funkce optimalizují kvalitu obrazu.

Dostupnost a cena:
Vzorková množství grafických kontrolérů MB88F334 Indigo2 budou k dispozici koncem roku 2012 a ve stejné době firma plánuje nabídnout rovněž specializované vývojové sady, softwarové ovladače a ukázkové programy pro vývojáře.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů
Fujitsu Announces New Graphics Controller with Integrated APIX®2 Interface for Automotive ApplicationsGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Anténa 2J010 - 900/1800/2400MHz
Anténa 900/1800/2400MHz, 90° s konektorem SMA
Skladem od 83 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007