. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Ministr debatoval o možnostech dostavby JE Temelín

Ministr debatoval o možnostech dostavby JE Temelín

Ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba při své cestě po jižních Čechách navštívil Temelín a zúčastnil se debaty se zástupci obcí. Ministr debatoval o možnostech dostavby JE Temelín, podpory místních podniků a celkového rozvoje regionu.

Ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba navštívil Jihočeský kraj, aby se zde setkal se zástupci místních samospráv a firem. Cílem jednodenní cesty ministra byla také debata o možnostech dostavby JE Temelín, podpory místních podniků a celkového rozvoje regionu.

Ministrova páteční návštěva Jihočeského kraje začala v temelínské jaderné elektrárně, ve které si prohlédl její kompletní moderní vybavení. Elektrárna vyrábí elektřinu ve dvou výrobních blocích s instalovaným výkonem 2000 MW. Jde tak o největší energetický zdroj ČR. Výkon by se však měl s ohledem na plánovanou dostavbu Temelína ještě zvýšit. Počítá s tím také připravovaná Státní energetická koncepce ČR (SEK).

„Dostavba třetího a čtvrtého bloku Temelína výrazně přispěje k energetické soběstačnosti České republiky. Vše ale musí důsledně zapadnout do chystané energetické koncepce. Temelín musí přinést cenově únosnou energii,“ uvedl ministr průmyslu a obchodu.

V souvislosti s plánovanou dostavbou třetího a čtvrtého bloku Temelína se ministr průmyslu a obchodu setkal v pátek se zástupci místních samospráv. Obce v okolí elektrárny totiž stejně jako vedení kraje, požaduje, aby stát vyřešil společně s dostavbou jaderných bloků také dokončení dálnice D3 a další infrastrukturní projekty.

„Stát za to přebírá odpovědnost, bereme úkol dostavby dálnice vážně,“ vzkázal ministr Kuba nejen obyvatelům Týna nad Vltavou, kde se setkal se starosty pěti jihočeských měst a zúčastnil se společné diskuse.

Právě obyvatelům Jihočeského kraje přivezl Kuba společně s ministrem dopravy Pavlem Dobešem dobré zprávy. Ministerstvo dopravy vypsalo ve čtvrtek výběrová řízení na stavbu dvou úseků dálnice D3, která má spojit České Budějovice s hlavním městem. Budování úseků by mohlo začít ještě letos na podzim.

„Skutečně vítáme tento přístup. Dostavba nejen D3, ale i železničního koridoru a další infrastruktury je jednoduše nutná podmínka pro dobudování Temelína,“ řekl starosta Týna nad Vltavou Milan Šnorek.

Následně zamířil ministr Kuba do bývalé úpravny uranové rudy MAPE u Mydlovar, která prochází postupnou dekontaminací. Úpravna za 30 let svého provozu vyrobila 28,5 tisíce tun uranu. Následovala prohlídka rekultivovaných polí a kališť, a také seznámení se nejen s hotovými projekty na oživení celé oblasti, ale i s dalšími plány podniku.

Odpoledne směřovala cesta ministra do Českých Budějovic. Na programu bylo setkání se zástupci místní hospodářské komory. Tématem setkání byla především konkurenceschopnost České republiky, ekonomická témata a konkrétní zájmy i problémy podnikatelů jihočeského regionu.

Ministr průmyslu a obchodu zástupce českobudějovických podniků ujistil, že v rámci dostavby Temelína bude prosazovat vysokou účast českých firem v roli subdodavatelů. Představil také hlavní směry chystané Státní energetické koncepce a exportní strategie, která si klade za cíl větší podporu českým výrobkům a firmám na zahraničních rychle se rozvíjejících trzích.

Členové hospodářské komory od ministra také slyšeli, že mezi jeho priority patří podpora technického vzdělání či přesměrování nevyužitých peněz z evropských fondů na podporu podnikatelských aktivit a výstavbu infrastruktury.

Jednodenní cestu uzavřela debata se zástupci regionálního sdružení ODS Jihočeského kraje.

Páteční návštěva ministra průmyslu a obchodu na jihu Čech byla další z plánovaných cest po Česku. Na začátku března už Kuba navštívil Karlovarský kraj. V pondělí 2. dubna se ministr chystá na setkání se zástupci samospráv i podnikatelů na Plzeňsku.

Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchoduGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
IPRELAY8R - IP RELÉ a teploměr s webovým rozhraním
Moduly IP RELÉ - IPRELAY8R obsahují osm releových výstupů s přepínacím kontaktem, webové rozhraní, integrovaný a externí teplotní senzor s pamětí na 10 záznamů a zobrazením naměřených hodnot v grafu.
Skladem od 1520 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007