. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Přínosy chlazení v úsporném režimu pro velká datová centra

Přínosy chlazení v úsporném režimu pro velká datová centra

Při chlazení v úsporném režimu lze výrazně snížit vysoké náklady na energie. Manažeři současných datových center se potýkají se stále větším finančním tlakem na zlepšení efektivity těchto center.

Manažeři současných datových center se potýkají se stále větším finančním tlakem na zlepšení efektivity těchto center. Zároveň se proměňuje IT prostředí – zatížení jsou více dynamická a flexibilní, předvídatelnější fyzická infrastruktura je tak nutností. Tradiční přístupy k chlazení na tyto výzvy nestačí.

Nový přístup k chlazení datového centra využívá přibližně polovinu energie tradiční chladící architektury, zároveň je škálovatelnější, dostupnější a snáze se udržuje.

Pokud manažeři datových center chtějí dosahovat agresivních PUE závazků, musejí přijmout chladící filosofii, která primárně spočívá na úsporném režimu. Mechanický systém přitom slouží jako jeho záloha.

Ivan Hábovčík, viceprezident Schneider Electric v ČR k tomu říká: Naše odborná studie nazvaná “Vysoce efektivní moduly pro velká datová centra založené na úsporném režimu” zkoumá klady a zápory dvou běžných přístupů k chlazení čerstvým vzduchem – přímé a nepřímé chlazení vzduchem v IT prostředí. V dnešních datových centrech je běžnější druhá jmenovaná metoda, tedy nepřímé chlazení vzduchem. Provádí se několika způsoby, které se liší podle počtu tepelných výměn mezi vzduchem venku a uvnitř místnosti.

Ve významném počtu podnebí po celé planetě se používá nepřímý odpařovací chladicí systém s tepelnou výměnou vzduch-vzduch jako nejefektivnější cesta k chlazení úsporným režimem, aniž by IT zařízení přišlo do kontaktu s nečistotami ve vzduchu a venkovním ovzduším.

Další odborná studie společnosti Schneider Electric se jmenuje Úsporné režimy chladicích systémů datových center, srovnává nejvhodnější úsporné režimy pro datová centra. Navrhuje přitom samostatný chladicí systém řídící se principy, jež mohou snížit spotřebu energie o polovinu, aniž by ztratil škálovatelnost a flexibilitu nutnou ve velkých datových centrech.

„Navržená chladící architektura se může efektivně přizpůsobit různým IT zatížením. Lze ji také rychle škálovat podle potřebné kapacity. Při její konstrukci jsou použity standardní a prefabrikované součásti s integrovanými ovladači pro optimální provoz. Lze díky tomu a odpovídající správě proudění vzduchu i většímu provoznímu rozpětí pro teplotu IT zařízení výrazně snížit kapitálové a provozní výdaje na chlazení“, dodává viceprezident Schneider Electric Ivan Hábovčík.

Společnost Schneider Electric, světový expert na ovládání energie, patří k průkopníkům úsporných energetických řešení. Podniká ve více než 100 zemích. Nabízí integrovaná řešení napříč různými segmenty trhu. Zaujímá přední pozici v energetice a infrastruktuře, automatizovaných systémech pro průmysl a budovy a datových centrech. Silnou pozici má také v domovních elektroinstalacích. Společnost se zaměřuje na to, aby energie byla bezpečná, spolehlivá, efektivní, výkonná a ekologická.

Odkazy & Download:
Domovská stránka Schneider Electric
Energie nejsou zadarmo. . .studium o jejich efektivním využívání ano!
Konference Šetrné budovy 2012GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WIZ107SR-TTL
Převodník TCP/IP <-> TTL UART s 3,3V úrovněmi a RJ45 konektorem.
Skladem od 650 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007