. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nástroj pro konfiguraci kontrolérů USB 3.0 EZ-USB FX3

Nástroj pro konfiguraci kontrolérů USB 3.0 EZ-USB FX3

Softwarový nástroj s intuitivním grafickým uživatelským rozhraním umožňuje snadnou konfiguraci kontrolérů rozhraní USB 3.0 a definici nastavení pro libovolnou aplikaci.

Společnost Cypress představila speciální softwarový balík Designer GPIF II určený ke konfiguraci kontrolérů vysokorychlostního rozhraní USB 3.0 řady EZ-USB FX3, o kterých jsme jako jediní nedávno psali v článku Cypress EZ-FX3 USB: ARM9 a USB 3.0.


Obr. 1: Cypress: USB 3.0 Controller řady EZ-USB FX3

Obvody EZ-USB FX3 jsou prvním zástupcem řady průmyslově certifikovaných, programovatelných periferních kontrolérů rozraní USB 3.0. Vybaveny jsou plně konfigurovatelným rozhraním GPIF II (General Programmable Interface), které je schopné provozu se šířkou datové sběrnice 8, 16 a 32 bitů při rychlostech až 400 Mb/s. Tato flexibilita umožňuje použití obvodů FX3 ve spojení prakticky s libovolným procesorem, FPGA nebo vlastním LSI. Pro konfiguraci se až do nedávna používal speciální nástroj - GPIF Design Tool, která byla schopna připravit vhodné nastavení jak pro hlavní jádro ARM9 integrovaného procesoru s 512 KB RAM, tak i přidružené periferie SPI, UART, I2C a I2S.

Nová aplikace GPIF II Designer zcela nahrazuje GPIF Designer Tool a vývojářům poskytuje výkonné a jednoduše použitelné grafické prostředí pro konfiguraci kontrolérů s rozhraním GPIF II, jehož prostřednictvím budou moci vývojáři obvody použít ve spojení s jakýmkoliv mikrokontrolérem, programovatelným hradlovým polem či obrazovým senzorem nebo jiným zařízením, která vyžaduje rozhraní USB 3.0.

Intuitivní rozhraní je vychází ze tří samostatných oken: Okno nastavení I/O a kontrolních pinů, okno se stavem rozhraní a okno časové simulace pro ověření časových parametrů rozhraní. Rovněž nástroj poskytuje také standardní funkce projektového managementu, který umožňuje uložení a opětovné použití a rekonfiguraci daného projektu. Na konci své práce vývojář získá zdrojové soubory v jazyce C, které mohou být do jakkoliv aplikace snadno integrovány pomocí API knihoven a standardních softwarových nástrojů pro mikroprocesory s jádrem ARM.


Obr. 2: GPIF II Designér: okna Nastavení


Obr. 3: GPIF II Designér: okno pro vytvoření a konfiguraci virtuálních strojů


Obr. 4: GPIF II Designér: simulace časové okno

Podle slov Marka Foo, Senior Marketing manažera společnosti zaměřující se na vývoj zařízení s rozhraním USB 3.0, je tento software klíčovým nástrojem infrastruktury vývoje softwaru a uživatelům obvodů řady FX3 umožní díky jednoduchým vývojovým digramům rozhraní kontroléru konfigurovat během pouhých několika málo minut. Kombinace GPIF II Designeru a API knihovna FX3 tvoří výkonnou platformu pro vývojáře po celém světě, která výrazně snižuje čas potřebný pro vývoj a zkracuje dobu uvedení nového produktu na trh.

Softwarový balík obsahuje pole vlastní konfigurace pro asynchronní a synchronní Slave FIFO, asynchronní a synchronní ADMUX a asynchronní rozhraní SDRAM. Vývojáři, kteří se rozhodnout pro jedno z těchto předdefinovaných rozhraní mohou jednoduše volit ze seznamu a vše snadno přizpůsobit přesně daným potřebám aplikace. Výběr a nastavení standardního souboru parametrů se skládá především z volby šířky datové sběrnice, uspořádání bytů a přesného načasování. Nicméně, standardní sada rozhraní GPIF Designer II nemusí být nutně výchozím bodem a uživatelé mohou snadno vytvářet svá vlastní rozhraní a jejich konfiguraci. Jako pomocník jim práci usnadní nástroje pro vytváření a konfiguraci virtuálního stroje emulátoru a časování.

Dostupnost nástroje:
Instalační soubor GPIF II Designeru je ke stažení k dispozici na internetových stránkách společnosti. Pro zájemce jsou zde rovněž připraveny ukázkové videoklipy a samozřejmě nechybí ani podrobná dokumentace.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

GPIF™ II Designer
USB SuperSpeed Peripherals
EZ-USB FX3™ - SuperSpeed Your Design with FX3!
Designing an Image Sensor Interface using GPIFII DesignerGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
USB teploměr
Digitální USB teploměr s možností připojení externího čidla, funkcí termostatu se zasíláním e-mailu i přenosem dat na webový server.
Skladem od 500 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007