. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Referenční návrh systému PoE
11. září 2016 - 6:00 | Pandatron | Referenční návrh systému PoE | Komentářů: 0  

Referenční návrh systému PoE

Koncepce přenosu energie spolu s daty je stejně stará, jako klasické telefonní služby, ovšem v podobě formálního standardu pro přenos energie prostřednictvím sítě Ethernet zaznamenala samozřejmě řadu klíčových změn.

Koncepce přenosu energie spolu s daty je stejně stará, jako klasické telefonní služby, ovšem v podobě formálního standardu pro přenos energie prostřednictvím sítě Ethernet zaznamenala samozřejmě řadu klíčových změn. Ačkoli původní specifikace normy Power-over-Ethernet (PoE) byla přijata již v roce 2005, IEEE standard přijala až v létě roku 2009 jako součást IEEE 802.3at. Obě normy definují chování zařízení napájených přes linku Ethernet, obvykle označovaného jako napájené zařízení (v odborné literatuře častěji označované zkratkou PD - powered devices), stejně jako metodu pro injektování napájecího napětí do rozvodu a jejich doporučené parametry.


Obr. 1: Referenční návrh systému PoE

Napájené zařízení (PD)
Napájené zařízení obvykle obsahuje jeden front-end obvod, zajišťující získání napájecího napětí z datové linky a jeho bezpečný přenos do zbylé části systému. Je velmi důležité, aby tento obvod byl navržen dostatečně robustně, aby odolal až 100 V rázům a zároveň zajistil, že proud bude kontrolovaným způsobem veden do PD. Většina PD je vybavena snižujícím DC/DC převodníkem, jako jsou kupříkladu obvody TPS23753A, konvertující vysoké napětí PoE na nižší. PD 802.3at Type I (vycházející z původního standardu 802.3af pouze s několika aktualizacemi) má povolený celkový příkon až 12,95 W, zatímco aplikace 802.3at mohou pro své napájení čerpat až 25,5 W.

Napájecí zařízení - zdroj (PSE)
PSE se obvykle sdružují do jediného ethernetové přepínače/routeru („endspans“) nebo bývají umístěna jako samostatná zařízení mezi Ethernetovým přepínačem a PD ("midspan"). V obou případech je však funkce zařízení naprosto shodná – zajišťuje injekci energie do datové linky pro použití v PD. PSE je zároveň zodpovědný za komunikaci s PD a v případě starších klientů musí zajistit, aby měly k dispozici dostatečné množství energie a zároveň aby neodebíraly více energie, než kolik je v daném režimu povoleno. Všechny PSE zajišťují nějakou úroveň hardwarového ověření energetických požadavků aplikace na PD, ovšem novější subjekty 802.3at veřejného sektoru mohou využít dotazování buď na úrovni hardwarové nebo softwarové vrstvy. Komunikační vrstva obvykle do zařízení poskytuje více než 12,95 W.


Obr. 2: Vnitřní blokové schéma obvodu TPS23754

Součástí obvodů TPS23754/6 je vysokonapěťový frond-end, který je spolu s DC/DC převodníkem schopen vytvořit topologii izolovaného snižujícího převodníku s vysokou účinností. TPS23754 jsou, po doplnění o externí spínací prvek, snadnou volbou pro vysoce výkonné aplikace PoE, které mají být plně v souladu s 802.3at.

Více informací k tématu PoE naleznete v interaktivním referenčním návrhu Power Over Ethernet (PoE), nebo v následujících odkazech.

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy Texas Instruments
Domovská stránka firmy Texas Instruments v českém jazyce
Přehled distributorů

Power Over Ethernet (PoE)
TPS23754 - High Power/High Efficiency PoE Interface and DC/DC ControllerGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Modul PWLAN-1
Konstrukce univerzálního webserveru s modulem SocketLAN.
Skladem od 1290 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007