. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Hradec Králové přivítal mezinárodní maraton elektromobilů

Hradec Králové přivítal mezinárodní maraton elektromobilů

V úterý 5. června 2012 ve 13 hodin dorazili na Masarykovo náměstí účastníci mezinárodního elektromobilního maratonu z Tallinnu do Monte Carla. Blahopřát vítězům etapy Wroclaw - Hradec Králové přišel primátor města Hradec Králové Zdeněk Fink, generální ředitel ČEZ Obnovitelné zdroje Oldřich Kožušník a generální ředitel ČEZ Měření Filip Secký.

Příjezd závodníků očekávali fanoušci elektromobilů i hradecká veřejnost. Po projetí cílové pásky závodní elektromobily za velkého zájmu dětí i dospělých diváků zaparkovaly u dobíjecí stanice. Kromě prohlídky zahraničních elektromobilních vozítek přivítali přítomní diváci i možnost seznámit se se zajímavostmi, které se týkají elektromobility.

Z Tallinnu odstartovalo celkem šest elektromobilů, které z trasy dlouhé 3351 km mají za sebou již skoro polovinu. V rámci maratonu projedou závodníci 10 států a zastaví se v 29 městech.

„Mezinárodní maraton elektromobilů je pro nás důkazem pozitivního vnímání podpory elektromobility nejen v České republice, ale v kontextu Evropy od severu na jih. Jsme rádi, že touto akcí můžeme veřejnosti prakticky připomenout výhody elektromobilních dopravních prostředků a jejich využití,“ říká Tomáš Chmelík, manažer útvaru čisté technologie společnosti ČEZ.

Skupina ČEZ na maratonu představila elektromobily Peugeot i0n, se kterými se veřejnost může setkat na mnoha místech České republiky. V Hradci Králové se v nich mohli návštěvníci navíc i projet. Kdo se na jízdu v elektromobilu necítil, mohl si vyzkoušet elektrokolo či se seznámit s elektroskútrem. Na náměstí byla umístěna také dobíjecí stanice v barvách ČEZ, kterých je na veřejných místech v České republice již třináct a jejichž počet stále roste. Zkrátka nepřišli ani nejmenší návštěvníci, pro které byly připraveny nejrůznější soutěže a kvízy o ceny.

Vyvrcholením celého programu bylo vyhlášení vítězů etapy Wroclaw – Hradec Králové, které se uskutečnilo za účasti primátora města Hradec Králové Zdeňka Finka, generálního ředitele ČEZ Obnovitelné zdroje Oldřicha Kožušníka a generálního ředitele ČEZ Měření Filipa Seckého. Ti se také sami aktivně podíleli na odstartování další etapy Hradec Králové – Brno.

„Mezinárodní elektrický maraton jsem startoval poprvé v životě a byl to skvělý zážitek. Věřím, že se celá akce povedla. Závod přivedl na náměstí spoustu lidí, čímž se potvrzuje fakt, že zájem o tyto dopravní prostředky stále roste,“ okomentoval start elektrických vozidel Zdeněk Fink, primátor města Hradec Králové.

Projekt Elektromobilita společnosti ČEZ
Skupina ČEZ podporuje koncept elektromobility v souladu se svou strategií FUTUR/E/MOTION. Kroky, které ČEZ v tomto směru podniká, se týkají podpory užívání elektromobilů a poskytování komplexních služeb s vazbou na distribuční síť ČEZ. Cílem je přispět k rozvoji zcela „bezemisní“ dopravy v České republice a testovat dopady elektromobility na distribuční síť.

Ambicí Skupiny ČEZ je stát se nejvýznamnějším poskytovatelem elektromobility ve střední a východní Evropě. V roce 2010 nastartovala pilotní projekt Elektromobilita v ČR. Cílem tohoto projektu je dostat v průběhu let 2011 a 2012 do ulic na 70 elektromobilů a otestovat je v silničním provozu.

Electric Marathon 2012 Tallinn – Monte Carlo
Mezinárodní maraton elektromobilů z estonského Tallinnu do středomořského Monte Carla se koná již druhým rokem. Letos byla poprvé do plánované trasy zahrnuta i Česká republika. Maraton startuje 1. června v Tallinnu a v rámci jednotlivých etap zavítá kromě České republiky i do Lotyšska, Litvy, Polska, na Slovensko, do Rakouska, Slovinska a do Itálie. Maraton elektromobilů svým způsobem navazuje na tradici závodu Tallinn – Monte Carlo ze třicátých let minulého století. Hlásí se tak nejen k prohloubení tradice tohoto závodu, ale také k rozvoji spolupráce evropských regionů v rámci nového technologického pokroku v sektoru dopravy.

Účastníkům i příznivcům v jednotlivých zemích nabídne možnost seznámit se s prostředím elektromobilní dopravy a zároveň poznat jeho výhody i omezení. Patronem maratonu je monacký princ Albert II., který se významně angažuje v rámci podpory elektromobility v celoevropském kontextu.

Odkazy & Download:
Domovská stránka skupiny ČEZ
Hradec Králové přivítal mezinárodní maraton elektromobilů
Šanci na výtvarné pojetí Skupiny ČEZ nabízí dětem Informační centrum LedviceGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PU232S - Převodník USB/RS232
Převodník USB / RS232 s obvody FTDI a plným sériovým portem RS232 Full.
Skladem od 395 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007