. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Siemens nabízí kompaktní systémy RFID s rozhraním IO-Link

Siemens nabízí kompaktní systémy RFID s rozhraním IO-Link

Nové čtečky lze díky vestavěnému rozhraní snadno začlenit do systému strojů či strojních celků, a rozšířit tak již existující aplikaci o identifikační systém.

Společnost Siemens rozšířila produktovou skupinu Simatic RF200 pro radiofrekvenční identifikaci o tři nové přístroje s rozhraním IO-Link. Nové čtečky lze díky vestavěnému rozhraní snadno začlenit do systému strojů či strojních celků, a rozšířit tak již existující aplikaci o identifikační systém. Rozhraní IO-Link je standard podporovaný větším počtem výrobců automatizační techniky, který způsobem „z bodu do bodu“ umožňuje jednotně propojit spínací zařízení a senzory s řídicím systémem. Těmito komunikačními kanály lze současně přenášet provozní, konfigurační i diagnostické údaje.

Tři nové čtečky s typovým označením Simatic RF210R, RF220R a RF260R vybavené rozhraním IO-Link jsou určeny k realizaci jednoduchých identifikačních úloh, např. ke čtení identifikačních čísel a dalších libovolných uživatelských údajů. Přístroje jsou určeny k použití na malých montážních linkách nebo ve výrobní, resp. vnitropodnikové logistice. Výsledný systém RFID pokrývá široké spektrum potřeb.

Kompaktní čtečky RF210R a RF220R jsou vhodné ke čtení na krátkou vzdálenost do 20, resp. 40 mm. Mají tvar válce se závitem o vnějším průměru 18 mm (RF210R), popř. 30 mm (RF220R) a délce přibližně 70 mm. Čtečka RF260R má tvar kvádru o rozměrech 75 × 75 × 40 mm a dosah až 130 mm. Nové čtečky spolupracují se všemi stávajícími transpondéry odpovídajícími normě ISO 15693. Mohou číst levné inteligentní štítky trvale přilepené k výrobku i transpondéry, které jsou konstrukčně navrženy tak, že je lze přišroubovat na vhodné místo. Kompatibilní jsou i transpondéry speciálně navržené k montáži na povrch kovového dílu – například na držák obrobku.

Nové komponenty s rozhraním IO-Link se připojují k nadřazenému řídicímu systému prostřednictvím řídicích modulů (master). Pro použití v řídicím rozvaděči společnost Siemens nabízí řídicí modul IO-Link v sestavě distribuovaných periferií Simatic ET 200S. Přímo do provozu lze implementovat robustní řídicí modul IO-Link se stupněm krytí IP67 ze sestavy I/O modulů Simatic ET 200eco PN. Oba tyto řídicí moduly mají po čtyřech portech systému IO-Link, takže k nim lze připojit současně až čtyři čtečky. Moduly se konfigurují při použití softwaru PCT (Port Configuration Tool), jenž umožňuje parametrizovat všechny přístroje značky Siemens s rozhraním IO-Link. Čtečky jsou provozuschopné okamžitě po připojení k řídicímu modulu a v případě potřeby servisního zásahu je lze snadno vyměnit.

Systémy RFID jsou nedílnou součástí produktové skupiny Simatic Ident, která zahrnuje produkty a systémy značky Siemens pro účely identifikace v průmyslu. Siemens vyvíjí a dodává systémy RFID pro výrobu a logistiku již 25 let a s více než 300.000 instalovanými čtecími/záznamovými zařízeními je vedoucí firmou v tomto tržním segmentu v Evropě. Společnost nabízí rozsáhlý sortiment komponent pro nejrůznější průmyslové obory a způsoby použití (čtecí/záznamová zařízení, antény, mobilní nosiče dat i software), společně s poradenstvím a projektovými službami.

Sortiment v oblasti RFID v současnosti zahrnuje kompaktní, levný ale výkonný RFID systém Simatic RF200, pracující v pásmu HF podle normy ISO 15693, systém Simatic RF300, pracující v pásmu HF, a výkonný RFID systém Simatic RF600, jenž pracuje v pásmu UHF. Skupina produktů Simatic Ident zahrnuje vedle systémů RFID také optoelektrické systémy pro detekci, čtení a ověřování optických čárových (1D) i dvoudimenzionálních kódů – například maticových (Data Matrix Codes – DMC). V nabídce jsou také systémy pro optické rozpoznávání znaků (Optical Character Recognition – OCR). Další informace jsou k dispozici na internetové adrese http://www.siemens.cz/prumyslova-identifikace.

Odkazy & Download:
Domovská stránka společnosti Siemens
Domovská stránka společnosti Siemens v českém jazyceGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WIZ108SR - RS422/RS485
Převodník TCP/IP <-> RS422 / RS485 s RJ45 konektorem.
Skladem od 649 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007