. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Moderní větrné elektrárny se v sobotu otevřou návštěvníkům

Moderní větrné elektrárny se v sobotu otevřou návštěvníkům

U jednoho z moderních strojů bude pro zájemce k dispozici informační stánek a připravena je i prohlídka vnitřního vybavení elektrárny doplněná výkladem specialisty.

Speciální program nachystaly pro své návštěvníky v sobotu 16. června větrné elektrárny poblíž Janova u Litomyšle. U jednoho z moderních strojů bude pro zájemce k dispozici informační stánek a připravena je i prohlídka vnitřního vybavení elektrárny doplněná výkladem specialisty. Stane se tak u příležitosti 7. ročníku akce Den otevřených dveří u větrných elektráren, který pořádá Česká společnost pro větrnou energii po celé ČR.

Informace o výstavbě a fungování moderních větrných elektráren poblíž Janova u Litomyšle, možnost prohlídky vnitřního vybavení elektrárny a přednáška specialisty v oboru větrné energie – to jsou hlavní magnety čekající na návštěvníky Dne otevřených dveří u větrných elektráren.

Akce se koná tuto sobotu 16. června od 10 do 16 hodin u elektrárny, která je více vzdálena od hlavní silnice mezi Litomyšlí a městem Svitavy (Pardubický kraj, okres Svitavy, poblíž Janova). Pro návštěvníky bude zajištěna možnost parkování i občerstvení.

Větrné elektrárny v lokalitě Janov u Litomyšle byly postaveny v roce 2009, jejich provozovatelem je společnost ČEZ Obnovitelné zdroje. Každý z dvojice moderních strojů od výrobce Wikov Wind, a.s., má instalovaný výkon 2 MW, hmotnost 275,7 tun, rotor o průměru 80 metrů a celkovou výšku 120 metrů.

„Věříme, že právě formou osobní zkušenosti a možnosti prožít den takříkajíc přímo s větrnými elektrárnami si lidé mohou udělat vlastní názor na přínos větrné energetiky. Je to v souladu s naším záměrem, aby se elektrárny staly přirozenou součástí zdejšího prostředí a za své je vzali obyvatelé i návštěvníci kraje,“ říká Oldřich Kožušník ředitel společnosti ČEZ Obnovitelné zdroje, která elektrárny v obou lokalitách provozuje.

Více informací o Dni otevřených dveří nebo na www.pro-vetrniky.cz

Souběžně se v rámci Dne otevřených dveří 16. 6. 2012 otevřou pro zájemce o větrnou energii také další větrné elektrárny v celkem 11 lokalitách po celé České republice.

Místa konání akce Den otevřených dveří na větrných elektrárnách, 16. 6. 2012

Lokalita Okres Typ
Boží Dar Karlovy Vary Enercon E48
Janov u Litomyšle Svitavy Wikov W 2000 SPG
Jindřichovice p. Smrkem Liberec Enercon E 40
Jindřichovice - Stará Karlovy Vary Enercon E82
Klíny Most Enercon E 70
Kryštofovy Hamry Chomutov Enercon E 82
Nová Ves v Horách Most REpower MD77
Ostrý Kámen Svitavy DeWind D6
Pchery Kladno WinWinD WWD 3
Protivanov Prostějov Fuhrlander FL 100
Rozstání Prostějov Vestas V80
Věžnice Havl. Brod REpower MM92
Vrbice Karlovy Vary Enercon E 82

zdroj: Česká společnost pro větrnou energii

Celou akci pořádá Česká společnost pro větrnou energii (www.csve.cz) ve spolupráci s European Wind Energy Association (www.ewea.org) u příležitosti Světového dne větru (www.globalwindday.org).

Kompletní přehled míst přináší tabulka, bližší informace jsou k dispozici také na www.csve.cz

Odkazy & Download:
Domovská stránka skupiny ČEZ
Moderní větrné elektrárny poblíž Janova u Litomyšle se v sobotu otevřou návštěvníkům
Dni otevřených dveříGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PRESTO - Rychlý a univerzální USB programátor
PRESTO je velmi rychlý programátor moderní koncepce. Programuje velké množství součástek - mikrokontroléry, CPLD, FPGA, sériové FLASH a EEPROM, apod.
Skladem od 2196 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007