. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nové jističe Eaton komunikují na dálku a předcházejí selhání napájecí soustavy

Nové jističe Eaton komunikují na dálku a předcházejí selhání napájecí soustavy

IZMX16 je nejmenší vzduchový jistič na světě s možností ovládání na dálku; nová řada IZMX díky komunikačním funkcím zkracuje dobu potřebnou pro vyřešení proudového přetížení, přepětí ad.

Eaton Corporation, přední výrobce a distributor elektrotechnického zařízení, právě uvedla na český trh novou řadu vzduchových jističů IZMX. Jističe řady IZMX nabízejí hodnoty jmenovitých proudů od 630 A po 4000 A, a vypínací schopností od 42 kA až po 105 kA. Optimální parametry proudové ochrany mohou být navíc pomocí elektronické spouště přesně nastaveny podle požadavků konkrétní aplikace a chráněných zařízení. Svoje uplatnění najde řada jističů IZMX především v oblasti ochrany systémů, motorů, transformátorů, ale i generátorů.

Typ IZMX16 z této řady je v současnosti nejmenší vzduchový jistič na světě. Jeho moderní konstrukce dovoluje namontovat dva vyjímatelné jističe vedle sebe do rozváděče o šířce 600 mm a při návrhu rozvodny tak ušetřit místo. Do jističe může být integrován motorový pohon pro předpínání pružiny mechanizmu a ovládací cívky pro povely vypnutí a zapnutí, což jsou prvky nezbytné z hlediska ovládání na dálku. V kostce řečeno: lepší parametry v minimálních rozměrech.

Typ IZMX40 z řady IZMX je jistič do 4000 A, který nezabírá větší objem než běžné jističe do 3200 A a přitom v místě svorkovnice nevyžaduje žádnou dodatečnou, prostorově náročnou kabeláž. Zkoušky a integrace těchto jističů do rozváděčů typu Modan, xEnergy, PowerXpert, Capitol 20 a Capitol 40, provedené společností Eaton, potvrdily vynikající technické parametry a rovněž přednosti systému přípojných svorek, jenž lze navrhnout tak, aby splňoval požadavky příslušné aplikace. Díky modulární konstrukci, integrovaným řešením jednotlivých detailů a komplexní řadě příslušenství a doplňkových funkčních možností mohou uživatelé jistič individuálně modifikovat podle konkrétních požadavků jeho použití. Přizpůsobení je možné si vyžádat též přímo ve výrobním závodě.

Jističe IZMX sleduji i nerovnoměrné zatížení fází
Funkce jističů lze v individuálních instalacích rozšiřovat pomocí celé škály praktických doplňků, zejména v oblasti signalizace, automatizace a také komunikace.

Řada Eaton IZMX například poskytuje veškeré informace týkající se provozu a je schopna je také předávat dál. To může výrazně zkrátit dobu potřebnou pro vyřešení různých selhání napájecí soustavy, např. proudového přetížení, nerovnoměrného zatížení fází nebo přepětí. Tyto rychlé zásahy pak zabraňují vzniku systémových poruch a umožňují i preventivní údržbu.
Funkce jističů IZMX je možné rozšiřovat také pomocí individuálních řešení. Ty mohou ještě více zlepšit bezpečnost systému, zdokonalit tak i ochranu osob při případné poruše a podstatně snížit riziko nežádoucího přerušení provozu. Mezi tato individuální řešení patří ARMS, ARCON, zónová selektivita ZSI, dálkové přepínání a ochrana pomocí digitální spouště s měřicími funkcemi (typu P).

Software Eaton pro ergonomické projektování
Společnost Eaton nabízí tři softwarové nástroje určené k ergonomickému projektování a k snadnému výběru produktu a zhotovení dokumentace. První softwarový nástroj E-CONFIG umožňuje vybrat potřebné jističe a vypínače s příslušenstvím z databáze obsahující několik tisíc položek, a dále tyto prvky konfigurovat. Druhý nástroj „Pavouk“ dovoluje nastavitelné zobrazení vypínacích charakteristik jistících prvků v závislosti na čase a proudových rozsazích a nejen to. Třetí nástroj, Eaton BreakerVisu, se používá k monitorování různých ACB a MCCB a lze díky němu sbírat údaje o proudových rozsazích jističů, přepínacích stavech a varovných signálech přetížení. Tyto údaje se pak dynamicky zobrazují na webové stránce.

Eaton Elektrotechnika s.r.o., výrobce přístrojů pro domovní a průmyslové elektroinstalace, přístrojů pro distribuci elektrické energie a záložních zdrojů patří od dubna roku 2008 do skupiny Eaton Corporation. Společnost vstoupila na český trh v roce 1993. V září 2009 změnila společnost v souvislosti s integrací do skupiny Eaton název z Moeller na Eaton Elektrotechnika s.r.o. Významnou součástí společnosti Eaton Elektrotechnika je výrobní závod v Suchdole nad Lužnicí, kde se vyrábějí proudové chrániče a jističe a rozváděčové skříně. Se svými více než tisíci pracovníky se společnost řadí mezi nejvýznamnější zaměstnavatele v Jihočeském kraji.

Důležitou roli v rámci koncernu plní také distribuční a skladové centrum BDC v Pohořelicích u Brna, které zajišťuje dodávky celého sortimentu produktů Eaton a Moeller zákazníkům v České republice a zemích střední a východní Evropy. V roce 2011 se umístila na 4. příčce žebříčku Czech TOP 100 v kategorii elektrotechnika, dále obsadila 6. příčku v žebříčku TOP100 ICT a celkově v roce 2010 navýšila tržby. Začátkem roku 2012 otevřela skupina Eaton vlastní inovační centrum ve Vědeckotechnickém parku v Roztokách u Prahy, své první v Evropě a páté na světě.

Více informací prosím na našich kontaktech nebo na http://www.eatonelektrotechnika.cz.

Odkazy & Download:
Eaton Česká republikaGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WiFi moduly WizFi250-H
WiFi moduly WizFi250 přinášejí snadné a rychlé připojení libovolné aplikace do internetu, nebo vytvoření vlastního AP.
Skladem od 640 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007