. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Altera FPGA a USB 3.0 SuperSpeed
22. června 2012 - 7:00 | Pandatron | Altera FPGA a USB 3.0 SuperSpeed | Komentářů: 0  

Altera FPGA a USB 3.0 SuperSpeed

Společnosti Cypress Semiconductor a Nuvation Research představily prototypové řešení, které má za cíl zjednodušit streamování videa, obrázků a dalších dat z FPGA Altera k hostitelskému zařízení s rychlostí až 400 MB/s.

Uvedené řešení je založené na rozhraní USB 3.0 SuperSpeed a kitu, který se připojuje k BeMicro SDK Arrow Electronics (Software Development Kit) - populární FPGA vývojové platformě s FPGA řady Altera Cyclone IV. Nová rozšiřující USB 3.0 deska umožňuje uživatelům BeMicro jednodušší vývoj prototypu a pro nekomprimovanou a cenově efektivní alternativu k tradičním pomalejším rozhraním, jako je USB 2.0 či Gigabit Ethernet.

Cílem je zajištění bezproblémového spojení novým typem rozhraní od společností Cypress a Nuvation s označením BeUSB 3.0, které je již nyní k dispozici výhradně u Arrow Electronics. Zvolený obvod Cypress EZ-USB FX3 USB 3.0 tvoří řadič programovatelného rozhraní USB 3.0 k vytvoření standardu SuperSpeed USB 3.0. Deska rozhraní se váže k BeMicro SDK a je dodávána se standardním kabelem pro připojení k PC USB 3.0 počítači, který zároveň poskytuje napájení s proudem až do 900 mA.

Kontrolér EZ-USB FX3 na rozšiřující desce BeUSB 3.0 je vybavena druhou generací konfigurovatelného rozhraní General Programmable Interface (GPIF II) která FX3 umožňuje přímou komunikaci prakticky s jakýmkoliv procesorem ASIC nebo FPGA snadno, pomocí nástroje GPIF II Designer. Systém GUI pomáhá konstruktérům při konfiguraci rozhraní GPIF II v závislosti na požadavcích dané aplikace, případně při výběru jednoho z několika standardních formátů, jako je asynchronní a synchronní Slave FIFO nebo SRAM. Pomocí intuitivního nástroje mohou konstruktéři rovněž snadno navrhnout své vlastní rozhraní.

Více informací naleznete v našem článku Nástroj pro konfiguraci kontrolérů USB 3.0 EZ-USB FX3.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

GPIF™ II Designer
USB SuperSpeed Peripherals
EZ-USB FX3™ - SuperSpeed Your Design with FX3!
Designing an Image Sensor Interface using GPIFII Designer
Cypress, Nuvation and Arrow Electronics Introduce New USB 3.0 SuperSpeed Interface Board for Altera FPGAs
Nástroj pro konfiguraci kontrolérů USB 3.0 EZ-USB FX3
BEUSB 3.0 - Arrow Development ToolsGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Modul PWLAN-1
Konstrukce univerzálního webserveru s modulem SocketLAN.
Skladem od 1290 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007