. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Klasické elektrárny úspěšně prošly auditem EMS
27. června 2012 - 7:00 | Pandatron | Klasické elektrárny úspěšně prošly auditem EMS | Komentářů: 1  

Klasické elektrárny úspěšně prošly auditem EMS

Úspěšnými výsledky skončil periodický audit EMS (Environmental Management System), který proběhl ve třetím květnovém týdnu na sedmi elektrárnách provozovaných společností ČEZ, a. s.

Úspěšnými výsledky skončil periodický audit EMS (Environmental Management System), který proběhl ve třetím květnovém týdnu na sedmi elektrárnách provozovaných společností ČEZ, a. s. Auditoři certifikační společnosti Bureau Veritas Czech republic na základě namátkového výběru navštívili uhelné elektrárny Dětmarovice, Tušimice, Poříčí a Teplárnu Dvůr Králové a vodní elektrárny Kamýk, Lipno a Dalešice.

Certifikace zahrnuje výrobu a dodávku elektrické a tepelné energie. Ze závěrů auditu vyplývá, že v jeho průběhu nebyla identifikována tzv. neshoda, auditor naopak konstatoval několik silných stránek. Systém EMS je podle závěrečné zprávy Bureau Veritas Czech republic v klasických elektrárnách velmi dobře zdokumentovaný a implementovaný.

„Imponující je snaha managementu všech organizačních jednotek systém neustále zlepšovat, o čemž svědčí zejména formulace environmentálních cílů,“ konstatuje mj. závěrečná zpráva auditora.

Příležitosti pro další zlepšování vidí hodnotitelé v oblasti vodního hospodářství a nakládání s chemickými látkami a směsmi. Vedoucí auditního týmu závěrem doporučil organizaci k pokračování v certifikaci pro další období a následně byl vystaven certifikát EMS s platností do 21. května 2014.

Systém environmentálního managementu ČEZ, a. s., podle normy ISO 14001 byl po prvé certifikován v roce 2002 certifikačním orgánem Det Norske Veritas, v roce 2011 proběhl recertifikační audit provedený certifikačním orgánem Bureau Veritas Czech Republic.

Interní audity v rámci ČEZ, a. s., jsou prováděny dvoustupňově vlastními proškolenými interními auditory to na úrovni organizační jednotky centrálních útvarů pro ochranu životního prostředí v divizi výroba ČEZ, a. s.

Odkazy & Download:
Domovská stránka skupiny ČEZ
První zkušenosti s testováním inteligentního měření spotřeby elektrické energie
Klasické elektrárny úspěšně prošly auditem EMSGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 27. 06. 2012 v 20:25 zaslal host
mírné podvody
čez je dost velká a silná firma protože se jí daří normy obcházet, nedodržovat, nebo měnit podle svých potřeb, normy EU čez obešel např při renovaci velké severočeské uhelné elektrárny. zisk čezu má přednost před ohrožením budoucího života na zemi, pobřežním městům vážně hrozí že budou pod vodou až roztají ledovce, nejistota v hodnocení ekologie je dostatečný důvod nezmenšovat zisky a nebrat ohledy na vědecká zjištění o ekologii pokud nejsou jistá na 100% lidi se poučí až po větší katastrofě, dřív není důvod.


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
M66 QUECTEL
Quad-Band GSM/GPRS SMD modul s Bluetooth a rozměry 15,8 x 17,7 mm.
Skladem od 289 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007