. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
ZKL Hanušovice s novým vedením
24. července 2012 - 7:30 | Pandatron | ZKL Hanušovice s novým vedením | Komentářů: 0  

ZKL Hanušovice s novým vedením

Strojírenský koncern ZKL, který v roce 2012 oslaví 65. výročí, je v Česku i zahraničí známý především díky výrobě nejrůznějších typů ložisek. Skupina má za sebou rekordní rok z hlediska tržeb a výše provozního zisku.

Strojírenský koncern ZKL, který v roce 2012 oslaví 65. výročí, je v Česku i zahraničí známý především díky výrobě nejrůznějších typů ložisek. Skupina má za sebou rekordní rok z hlediska tržeb a výše provozního zisku. Součástí její aktuální strategie je ambiciózní plán investic. Ne všechny organizační složky ZKL jsou ale zaměřeny pouze na ložiskový segment. To se týká i jednoho z nejmladších podniků, závodu ZKL v Hanušovicích. V letošním roce je klíčovým procesem stabilizace tohoto závodu, kde jsou po ztrátovém období poprvé očekávány kladné výsledky hospodaření.

Hlavní náplní závodu v Hanušovicích je produkce trubek z hliníku, železa a nově také nerezu určených do chladicích systémů automobilů. Tento segment představuje téměř dvoutřetinový výrobní podíl. Příznivá situace v hanušovickém podniku je výsledkem nasmlouvání významných kontraktů ze skupiny Volkswagen. Zároveň došlo k výrazné obměně managementu společnosti. Novým výkonným ředitelem byl jmenován Ing. Rudolf Brož, jenž dříve působil ve vedení firem Siemens elektromotory s.r.o., Valeo a Kovolit. Výrobním ředitelem se stal dosavadní vedoucí technického úseku Ing. Jiří Záluský, novým šéfem technického oddělení byl jmenován Ing. Hynek Huf.

Předmětem nového kontraktu je výroba a dodávka trubek z hliníkových slitin, které se v průběhu posledních let stále častěji uplatňují v motorech osobních vozidel. Zvládnutí potřebných technologií a úspěchy v nabídkových řízeních především u značky AUDI a VW umožnily společnosti v krátké době zahájit výrobu a dodávky uvedených trubek z hliníku na nové projekty B8PA, ML311 a další. V současné době probíhají sériové dodávky do závodu AUDI v Györu, Neckarsulmu, Ingolstadtu a Kasselu.

Klíčová je přitom při výrobě nejen kvalita vyrobených produktů, ale i jejich čistota. V rámci rozšiřování výrobního programu a rozvoje zpracování hliníkových dílu v ZKL Hanušovice bylo proinvestováno 30 milionů Kč. „Sedmdesát procent bylo investováno do technologických zařízení, konkrétně se jednalo o speciální CNC ohýbací centrum, pájecí zařízení, kontrolní skenovací box a zařízení umožňující precizní praní dílů. Zbývajících 30 % bylo investováno do řízení jakosti a to výstavbou dvou specializovaných laboratoří. První laboratoř je zaměřena na vyhodnocení čistoty dílů v rámci plnění normy EN ISO 18279, kde laboratoř disponuje moderní technologií mikroskopů a vah. Druhá laboratoř je zaměřena na mechanické rozbory svarů a jejich materiálů, taktéž pod záštitou špičkové optické a počítačové diagnostice. Vše bylo podtrhnuto dokončením veškerých stavebních prací a zřízení komplexního zázemí pro zpracování hliníkových materiálů,“ uvádí výkonný ředitel Ing. Rudolf Brož.

Díky novým zakázkám vzroste výroba v hanušovickém automobilovém sektoru o přibližně 30 %. „Celkové zlepšení situace v Hanušovicích samozřejmě vychází nejen z nových kontraktů, je také důsledkem optimalizace a racionalizace vnitropodnikových procesů, jako je tlak na výrazné zlepšení produktivity práce. V loňském roce se nám díky investicím a změnám v logistickém uspořádání podařilo produktivitu zvýšit o 16 %, podobného čísla bychom měli dosáhnout i v roce letošním,“ dodává Ing. Adam Šotek, ekonomický ředitel koncernu. Cílem pro rok 2012 je kromě dosažení kladného výsledku hospodaření i zisk dalšího nového zákazníka pro ZKL Hanušovice.

Společnost ZKL je největší výrobce velkorozměrových soudečkových, speciálních a dělených ložisek ve střední Evropě. Věnuje se výzkumu, vývoji, výrobě a distribuci valivých ložisek, výrobě speciálních ložisek a komponentů pro automobilový a železniční průmysl. Tradiční český výrobce koncern ZKL prosazuje flexibilitu a rychlost v plnění požadavků zákazníka. Ve všech činnostech navíc uplatňuje šetrný přístup k životnímu prostředí. V současné době v koncernu pracuje více než 1 150 zaměstnanců. ZKL se během své šedesátileté tradice stala osvědčeným a spolehlivým dodavatelem s certifikací pro celou řadu průmyslových podniků. Vyráběný sortiment standardních a speciálních ložisek značky ZKL plní ty nejnáročnější požadavky zákazníků v široké oblasti jednotlivých průmyslových odvětví. Příkladem kam ZKL dodává své produkty, mohou být odvětví hutnictví, energetiky, těžkého strojírenství, těžby a zpracování surovin, automobilového průmyslu, dopravy, zemědělství a mnoho dalších

Více informací na: www.zkl.czGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PXC72 - Vývojový modul pro XC9572XL
Malý vývojový modul pro CPLD XC9572XL společnosti Xilinx. Na modulu je umístěn i regulátor, generátor hodin, tlačítko a čtyři LED.
Skladem od 398 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007