. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Společnost ČEZ vybrala finančního poradce pro prodej uhelných elektráren

Společnost ČEZ vybrala finančního poradce pro prodej uhelných elektráren

ČEZ vybral společnost Deloitte Advisory, s.r.o. jako finančního poradce pro prodej svých uhelných elektráren.

ČEZ vybral společnost Deloitte Advisory, s.r.o. jako finančního poradce pro prodej svých uhelných elektráren. Případní zájemci tedy odteď mohou společnost Deloitte kontaktovat, poskytne jim veškeré potřebné informace. Se společnostmi, které svůj zájem již projevily, konkrétně Czech Coal a EPH, ČEZ o smluvních podmínkách možné transakce jedná. Konečný soubor podmínek prodeje však ČEZ stanoví pro všechny potenciální zájemce zároveň.

ČEZ nabízí k prodeji elektrárny Počerady, Chvaletice, Tisovou společně s elektrárnou Mělník 3 a Dětmarovice. Tento krok je v souladu s dlouhodobou strategií společnosti provozovat v budoucnu pouze omezený počet modernizovaných uhelných elektráren a zároveň umožní rychlé ukončení šetření vedeného od roku 2009 s Evropskou komisí. V rámci tzv. narovnání (anglicky settlement) se ČEZ zavázal prodat jednu ze svých uhelných elektráren. S výjimkou elektrárny Počerady (1000 MW) se jedná o uhelné zdroje o instalovaném výkonu zhruba 800 MW.

Elektrárny Počerady a Chvaletice nabízí ČEZ k prodeji také kvůli nejistým dodávkám uhlí od roku 2013. Zatím totiž nedošlo k dohodě s dodavatelem paliva, společností Czech Coal. U těchto elektráren je již v současné době nashromážděna dokumentace pro předinvestiční prověrky případných zájemců. Obdobný proces byl zahájen i u dalších zdrojů, elektráren Tisová, Mělník 3 a Dětmarovice.

ČEZ se v rámci settlementu zavázal prodat jednu ze zmíněných elektráren, není však vyloučeno, že by z obchodních a strategických důvodů nakonec nemohl přijmout nabídky na prodej více zdrojů, pokud budou zajímavé. ČEZ očekává, že mu tato transakce přinese zhodnocení větší, než kdyby příslušnou elektrárnu dále provozoval ve svém portfoliu. Takto uvolněné kapitálové zdroje bude moci zároveň směřovat do nových strategických priorit společnosti, jako je rozvoj jaderné energetiky a obnovitelných zdrojů.

V dříve přijaté strategii rozvoje portfolia výrobních zdrojů se ČEZ rozhodl v České republice podstatně investovat pouze do rekonstrukce pánevních elektráren, pro které má zajištěné uhlí z vlastních zdrojů a u nichž tudíž nehrozí riziko komerčních sporů o dodávky uhlí. Jedná se o elektrárny Ledvice, Tušimice a Prunéřov. Ty ČEZ modernizuje tak, aby splnily veškeré ekologické normy, tedy aby se oproti současnému stavu podstatně zvýšila jejich účinnost a snížily emise CO2 a byly tedy schopné provozu další desítky let. První komplexní obnova již byla na začátku června tohoto roku ukončena v elektrárně v Tušimicích.

Zdroj: ČEZGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WIZ107SR-RS232
Převodník TCP/IP <-> RS232 s RJ45 konektorem.
Skladem od 600 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007