. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nové bezdrátové standardy pro průmyslové aplikace

Nové bezdrátové standardy pro průmyslové aplikace

Společnost steute neustále inovuje a rozšiřuje svoji skupinu průmyslových bezdrátových produktů a posunuje tak standardy automatizace.

Před několika měsíci steute prezentovalo novinku v podobě elektrodynamického generátoru s podstatně delší životností, dosahující více než milion spínacích cyklů a vyšší spínací frekvencí (až 1 800 spínacích cyklů za hodinu).

Nyní společnost steute přichází s novým bezdrátovým standardem, který mimo jiné nabízí delší dosah bezdrátového spojení, takže spínače fungují s dosahem až 700 m ve venkovním prostředí bez nutnosti zdroje energie. Bezdrátový přenos využívá protokol EnOcean ve vlnovém pásmu 868 MHz.

K dispozici jsou dvě varianty spínačů. Jednou jsou bezbateriová zařízení (LR), která vytvoří dostatek energie nejen pro přenos bezdrátového signálu, ale také pro příjem potvrzujícího signálu od příjemce. Pokud nedojde k potvrzení signálu, zbývá ve spínači stále dost energie na opakování již odeslané zprávy.

Druhou variantu spínačů tvoří bateriová bezdrátová zařízení (ULR), ve kterých baterie zajišťuje obousměrnou komunikaci. Malá spotřeba energie u těchto bezdrátových prvků umožňuje, v závislosti na konkrétní aplikaci, prodloužení životnosti baterie na několik let. Požadovaný přenos je samozřejmě garantován také u choulostivějších aplikací.

Steute použilo novou bezdrátovou jednotku pro svoji řadu polohových spínačů RF 95, která se tak rozrostla o dvě další provedení spínačů lišícími se dvěma různými dosahy. Spínač s krátkou anténou ve tvaru “rybí ploutve” lze použít pro aplikace s dosahem do 500 m. Druhá varianta s dlouhou anténou umožňuje velmi dlouhý dosah až 800 m ve venkovním prostředí. Podle přání zákazníka mohou být kombinovány bateriové a bezbateriové varianty s různými dosahy.

Společnost steute tak podnikla další krok k rozšíření nabídky bezdrátových spínačů, jejich modularitě a větší flexibilitě. V budoucnu budou jistě přibývat další typy spínačů vybavené radiovým přenosem.

Více o produktech Steute na stránkách výhradního distributora www.rem-technik.cz.

Odkazy & Download:
Domovská stránka Steute
Domovská stránka REM-Technik s.r.o.GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PLA8 MICRO - Logický analyzátor pro USB
Logický analyzátor pro USB 2.0, klon Saleae, 8-bitová verze s 10 GS a integrovanou analýzou rozhraní.
Skladem od 825 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007