. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Dukovanský elektromobil se pokusí o zápis do knihy rekordů

Dukovanský elektromobil se pokusí o zápis do knihy rekordů

Zaměstnanci Jaderné elektrárny se pokusí o zápis do české knihy rekordů. Elektromobilem Peugeot IOn budou kroužit kolem elektrárny a budou se snažit ujet co nejvíc kilometrů.

Dojezdová vzdálenost elektromobilu na jedno nabití je zhruba 150 kilometrů. Okruh kolem elektrárny měří 7,4 kilometrů. Start bude u Informačního centra EDU v místech, kde bude brzy stát dobíjecí stanice pro dva elektromobily. Dál se pojede směrem na Heřmanice, Rouchovany a kolem lipňanské kapličky zpět k elektrárně. Jízda bude probíhat štafetovým způsobem. Za volant elektromobillu usedne postupně 13 zaměstnanců elektrárny. Vše odstartuje v úterý 28. srpna 2012 v 11 hodin. Předpokládaná doba jízdy je tři hodiny „Je potřeba jet zhruba padesátikilometrovou rychlostí za hodinu, protože při takové rychlosti je jízda nejvíce ekonomická. Z kopce je potřeba využít rekuperaci,“ říká specialista komunikace Václav Krejčí. Průběh pokusu bude sledovat zástupce pelhřimovské agentury Dobrý den.

Elektromobil Peugeon IOn jezdí v dukovanské jaderné elektrárně už rok, má najeto 21 tisíc km a je využíván především ke kratším služebním cestám, k výukovým účelům nebo se prezentuje na akcích v okolí elektrárny. V poslední době se elektromobil představil na Folkových prázdninách v Náměšti nad Oslavou, Mezinárodním hudebním festivalu Petra Dvorského v Jaroměřicích nad Rokytnou a Hudebním festivalu Václava Hudečka v Moravských Budějovicích. Od 3. do 14. září budou elektromobil využívat účastníci Letní univerzity v JE Dukovany.

Více informací na: http://www.cez.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/3918.htmlGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Neděle, 25. června 2017, 25. pracovní týden
EUR = 26,295   USD = 23,530
Přihlásit / Registrovat se Navštivte náš e-shop...
Zakázky pro vás
Technické listy
Nadcházející události
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007