. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Pramet posiluje pozice na trhu
11. září 2012 - 6:57 | Pandatron | Pramet posiluje pozice na trhu | Komentářů: 0  

Pramet posiluje pozice na trhu

Po osmi letech se vrací na nejvýznamnější přehlídku průmyslových technologií ve středoevropském regionu, Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně, a současně hlásí pokračování vynikajících ekonomických výsledků

Tradiční český strojírenský výrobce Pramet zažívá velký comeback. Po osmi letech se vrací na nejvýznamnější přehlídku průmyslových technologií ve středoevropském regionu, Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně, a současně hlásí pokračování vynikajících ekonomických výsledků. V současnosti má v České republice více než 1 500 přímých zákazníků, mezi tradiční odběratele patří EVRAZ Vítkovice Steel, ŽĎAS, Škoda Auto a TRW. Navíc zmíněné ekonomické výsledky, které aktuálně vykazuje, slibují více než slibnou budoucnost.

Konsolidované tržby realizované za první pololetí roku 2012 v celém světě dosáhly téměř 1,2 miliardy korun, což představuje růst o 12 % ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Lze konstatovat, že letošní ambiciózní plán pro první pololetí byl překonán o více než 3 %. Zástupci managementu očekávají jako výsledek roku 2012 konsolidovaný prodej převyšující 2,2 miliardy Kč.

Společnost dlouhodobě investuje 150 až 200 miliónů korun ročně, a to téměř výhradně do strojního zařízení s velmi náročnými, sofistikovanými a často unikátními technologiemi. Ne jinak tomu bude s dalšími plánovanými investicemi. Letos ještě firma zahájila restrukturalizaci, která by měla vyřešit dlouhodobý problém s nedostatkem kapacity pro umístění nových výrobních technologií. Výroba břitových destiček se v Prametu totiž od roku 1999 zvýšila čtrnáctkrát.

„Za našimi úspěchy stojí každodenní tvrdá práce v oblasti výroby a vývoje, i co se prodejních složek týká“, vysvětluje Ing. Petr Beneš, MBA, ředitel společnosti Pramet a pokračuje: „Vysokou důležitost pro nás mají především klientské vztahy a důvěra našich zákazníků. Klíčovým faktorem úspěchu je velká rychlost, flexibilita a kvalita našich dodávek. Na našem území dokážeme objednávky expedovat dvakrát denně s garancí dodávky do druhého dne. To většina našich konkurentů nenabízí.“

Kromě toho má Pramet velmi dobrou znalost lokálního prostředí a dokáže operativně řešit nestandardní požadavky, jako je výroba unikátních produktů či poskytování komplexních řešení na míru. „Charakter naší práce nespočívá v realizaci velkých kontraktů, náš segment je spíše spotřebitelský. Pokud někdo obrábí, potřebuje naše produkty prakticky ihned. Nenakupuje je tedy do zásoby. Úkolem, před kterým pravidelně stojíme, je předvídat potřeby zákazníků, abychom v době jejich vzniku mohli co nejrychleji a nejkvalitněji reagovat. Nároky na přesnost všech vnitropodnikových procesů jsou tudíž opravdu vysoké,“ komentuje Ing. Beneš obor, ve kterém působí.

V minulých letech byly aktivity Prametu cíleny především na upevňování vztahů se stávajícími odběrateli, nově se chce společnost soustředit také na oslovení potenciálních zákazníků a rozšíření své klientské základny. To je také jedním z důvodů, proč se značka letos vrací na Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně. „Aktuálním i budoucím klientům a partnerům bychom se v rámci veletrhu chtěli prezentovat jako mezinárodní firma s globálním renomé a pobočkami na celém světě. Součástí expozice na ploše 161 m2 bude speciální interaktivní film představující 12 významných teritorií, v nichž máme své přímé obchodní zastoupení. Návštěvníci se také seznámí s některými úspěšně nasazenými originálními technickými řešeními, které nabízíme,“ dodává ředitel společnosti Pramet Ing. Petr Beneš, MBA.

Společnost Pramet Tools s.r.o. se zabývá vývojem, výrobou a prodejem obráběcích nástrojů ze slinutých karbidů. Více než 60letá tradice a zkušenosti ve výrobě slinutého karbidu, stejně jako reprodukovatelná kvalita materiálů a kontinuální výzkum i vývoj umožnily firmě Pramet udržet si jednu z vedoucích pozic v daném sortimentu na tuzemském teritoriu a také ve střední a východní Evropě. Získává navíc stále vyšší uplatnění na náročných exportních trzích, na něž soustavně expanduje. Téměř dvě třetiny produkce jsou určeny pro export, 40 % pro český a slovenský trh. Od roku 2000 společnost Pramet Tools díky vlastnímu vývoji a výzkumu prakticky kompletně inovovala výrobní sortiment, který tak plně odpovídá požadavkům moderních technologických postupů obrábění a ve srovnání s původním sortimentem vykazuje skokový nárůst výkonnosti.

Další informace naleznete na: www.pramet.com.GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WIZ107SR-RS232
Převodník TCP/IP <-> RS232 s RJ45 konektorem.
Skladem od 600 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007