. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
ZKL slaví otevření nové výrobní haly
20. září 2012 - 7:00 | Pandatron | ZKL slaví otevření nové výrobní haly | Komentářů: 0  

ZKL slaví otevření nové výrobní haly

Strojírenský koncern ZKL slaví v letošním roce 65. výročí od zahájení výroby v brněnském závodu.

Strojírenský koncern ZKL slaví v letošním roce 65. výročí od zahájení výroby v brněnském závodu. V době, kdy mnoho společností řeší existenční problémy, zažívá tento tradiční český výrobce období prosperity s velmi dobrou perspektivou do budoucna. Klíčem úspěchu je neustálé zdokonalování celého výrobního procesu a konstantní důraz na kvalitu, vývoj a inovace. V rámci této strategie byla vybudována nová výrobní hala určená pro výrobu, měření a montáž velkorozměrových ložisek o průměru 400 až 1600 mm. Ta byla při příležitosti půlkulatého jubilea slavnostně uvedena do provozu.


Obr. 1: Nová hala ZKL

Během 65leté historie se koncernu ZKL podařilo získat stovky zákazníků a stát se nejvýznamnějším výrobcem velkorozměrových soudečkových a speciálních ložisek ve střední Evropě. Svým významem ale výrazně převyšuje toto teritorium. Aktuálně se může pochlubit obchodními aktivitami ve více než 70 zemích světa. Své renomé si udržuje především díky vysoké kvalitě, flexibilním dodacím lhůtám a vynikajícímu poměru cena-kvalita.


Obr. 2: Pracoviště broušení.jpg

Výstavba nové haly byla realizována nejen z racionálních investičních důvodů, ale především jako reakce na nárůst poptávky po ložiscích s vysokou přesností, která garantují vyšší účinnost, úsporu energií, jsou ekologičtější, mají delší životnost i větší únosnost. Tato investice pro společnost představuje obrovský vývojový a inovační potenciál, který se stane zdrojem kontraktů na spolupráci s největšími světovými výrobci, a to jak v oblasti vývoje, tak i samotné výroby.


Obr. 3: Generální ředitel Ing. Jiří Prášil, CSc. a výkonný ředitel ZKL Bearings CZ Ing. Michal Zafirelis

„Udržet a rozvíjet strojírenskou výrobu je v Česku v současnosti opravdu náročný proces. Přetlak konkurence v této oblasti je tak výrazný, že je třeba neustále investovat do zvyšování produktivity práce, technologické úrovně i celkové konkurenceschopnosti podniku a všech jeho produktů,“ komentuje aktuální situaci Ing. Jiří Prášil, CSc., generální ředitel koncernu ZKL, a pokračuje: „Právě proto padlo před několika měsíci rozhodnutí o rekonstrukci výrobní haly číslo 5 v závodě ZKL Brno.“


Obr. 4: Pracoviště 3D měření

Nový provoz představuje světovou špičku nejen v oblasti pracovního prostředí, ale i co se týká výroby a použitých technologií. Výroba s využitím v České republice nevídaného strojového parku zajistí přesnou a vysoce kvalitní produkci. „Jsme přesvědčeni, že kvalitní ložiska z této nové haly si najdou mnoho spokojených zákazníků, kteří se k nám budou rádi vracet. Naší ambicí je, aby ZKL bylo vnímáno jako perspektivní partner s velkým potenciálem do budoucna,“ popisuje vize koncernu generální ředitel. „Předpokládáme, že díky uvedení do provozu nové haly se výroba velkorozměrových a speciálních ložisek v ZKL zvýší až čtyřnásobně, ze současné výroby v objemu cca 50 milionů korun na 200 milionů korun v průběhu let 2013 až 2014. Pokud bude trend nadále pokračovat, počítáme i s dalším rozšířením výrobních kapacit,“ dodává Ing. Jiří Prášil, CSc.

Hala o rozměrech 30,2 x 80,5 x 10,5 metru si vyžádala investici převyšující 120 miliónů Kč a v tuto chvíli je již kompletně profinancovaná. Významnou měrou přispěla k realizaci státní podpora v rámci programů Investice a Nemovitosti, jež vyhlašuje Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Více informací na: www.zkl.czGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PRESTO - Rychlý a univerzální USB programátor
PRESTO je velmi rychlý programátor moderní koncepce. Programuje velké množství součástek - mikrokontroléry, CPLD, FPGA, sériové FLASH a EEPROM, apod.
Skladem od 2196 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007