. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Greenpeace a němečtí Zelení na Temelíně
27. září 2012 - 7:00 | Pandatron | Greenpeace a němečtí Zelení na Temelíně | Komentářů: 0  

Greenpeace a němečtí Zelení na Temelíně

Členové hnutí Greenpeace a představitelé německých Zelených dnes navštívili elektrárnu Temelín. Celkem jich na jihočeskou elektrárnu přijelo pět desítek. Přibližně polovina z nich si prohlédla strojovnu prvního bloku a simulátor blokové dozorny.

Součástí programu byla také skoro tříhodinová diskuze s vedením elektrárny Temelín a SÚJB. „Je jasné, že naše názory na jadernou energetiku se rozcházejí. To bylo patrné i během diskuze. Na druhou stranu si ale vážíme každého návštěvníka, který se na vlastní oči přijede podívat, jak to u nás vypadá a o věcech chce otevřeně diskutovat, třebaže jeho názor na energetiku je odlišný,“ řekl ředitel JE Temelín Miloš Štěpanovský.


Obr. 1: Netradičně na kole přijel přivítat návštěvníky z Německa ředitel elektrárny Temelín Miloš Štěpanovský

Zástupci ČEZ odpovídali zejména na otázky týkající se bezpečnosti elektrárny, financování projektu dostavby Temelína nebo pojištění odpovědnosti za provoz jaderných elektráren. Tématem diskuze byla i potřebnost výstavby nových zdrojů, možnost jejich náhrady obnovitelnými zdroji a úsporami.

„Jít cestou výhradně obnovitelných zdrojů je určitě možné, ale všechno něco stojí. Toto by znamenalo snížit energetické potřeby o dvě třetiny a tedy naprostou změnu životního stylu,“ řekla předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová.

Během návštěvy němečtí Zelení opakovaně vyjádřili svůj nesouhlas s dostavbou elektrárny Temelín. Kritika zazněla také na připravovanou Státní energetickou koncepci ČR, která s jádrem počítá jako s důležitou součástí energetického mixu.


Obr. 2: Prohlídka strojovny Během návštěvy si němečtí Zelení prohlédli i strojovnu prvního výrobního bloku

Petr Závodský, ředitel Výstavby jaderných elektráren ČEZ, v této souvislosti připomněl, že bez výstavby nových zdrojů se České republika v budoucnu neobejde. „Během několika následujících let uzavřeme z důvodu končící životnosti nejstarší uhelné elektrárny o výkonu více než 3 tisíce MW. Pokud tento výpadek chceme nahradit, bez dostavby Temelína se neobejdeme,“ doplnil Závodský.

Od začátku roku navštívilo Informační centrum elektrárny Temelín 26 590 lidí, ze kterých bylo 1 261 ze zahraniční. Z Německa letos na jihočeskou elektrárnu přijelo 240 návštěvníků.

Odkazy & Download:
Domovská stránka skupiny ČEZ
Dny NATO v Ostravě přinesly špičkovou podívanou a peníze pro handicapované sportovce
Greenpeace a němečtí Zelení na TemelíněGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PUSBIO4R - USB - 4x relé + 4x vstupy
Modul PUSBIO4R patří do skupiny nové řady USB – relé a USB – I/O převodníků. Moduly jsou vybaveny výkonovými relé a izolovanými vstupy. Pro ovládání slouží aplikace PUSBIO – Control Software.
Skladem od 735 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007