. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
IMEC vyvíjí flexibilní obvody pro zdravotnické aplikace

IMEC vyvíjí flexibilní obvody pro zdravotnické aplikace

Společnost IMEC oznámila integraci ultra-tenkých flexibilních čipů s vodivým avšak pružným propojením s obvody, umožňujícími vývoj flexibilních lékařských aplikací.

Čipy byly představeny na nedávné konferenci ESTC 2012. Nová generace obvodů umožňuje mimo jiné nenápadné nošení zdravotních monitorů a chirurgických nástrojů, přestože se dá očekávat, že hlavním cílem technologie by mohl být spotřební průmysl.

Vývojářům z laboratoří společnosti IMEC, sídlící na univerzitě v Gentu, se podařilo vyvinout komerčně dostupný mikrokontrolér s tloušťkou pouhých 30µm, při současném zachování plné fuknce i srovnatelného elektrického výkonu. Obvody byly následně umístěny do tenkého polyimidního pouzdraa integrovány spolu s dalšími prvky.

První výsledky těchto pokusů byly v podobě ohebných integrovaných obvodů demonstrovány na konferenci 2012 ESTC, včetně plánů dalšího výzkumu.

Více informací na: http://www2.imec.be/be_en/home.htmlGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007