. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Trendy v jaderné energetice
18. října 2012 - 15:00 | Pandatron | Trendy v jaderné energetice   verze pro tisk

Trendy v jaderné energetice

Agentura NKL Žofín s.r.o. ve spolupráci s Českou nukleární společností, družením CENEN a Konsorciem MIR 1200 si dovolují pozvat novináře na celodenní 139. mezinárodní Žofínské fórum.

Hlavním cílem fóra bude představit technické a bezpečnostní aspekty jaderné technologie VVER světově uznávanými experty. Na základě technologie VVER byly vybudovány slovenské i české jaderné elektrárny Jaslovské Bohunice, Dukovany, Temelín a Mochovce. Její nejmodernější verzi nabízí Konsorcium MIR.1200 v tendru na výstavbu třetího a čtvrtého bloku JE Temelín.

Mezi ústřední témata konference budou patřit otázky technologických a projekčních řešení bloků VVER, bezpečnostních testů prováděných na elektrárnách tohoto typu, problematika licencování jaderných elektráren, nakládání s vyhořelým palivem, či specifika výstavby jaderných elektráren VVER včetně výroby jejich hlavních komponentů. Hovořit se bude o výstavbě třetího a čtvrtého bloku JE Temelín a příležitosti pro české dodavatele.

Fórum umožní účastníkům diskutovat se zástupci předních našich a ruských vývojových, konstrukčních a projekčních kanceláří (mj. vystoupí experti z ruského národního vědeckého centra Kurčatovský institut, petrohradského projekčního institutu SPbAEP, vývojové a konstrukční kanceláře OKB Gidropress, české společnosti ŠKODA JS a řada dalších).

Více informací na: http://www.zofin.czGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007