. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nový frekvenční měnič značky Siemens pro soustavy HVAC

Nový frekvenční měnič značky Siemens pro soustavy HVAC – úspornost a modularita

Siemens uvádí na trh nový frekvenční měnič s typovým označením G120P BT, který je určen k použití v soustavách vytápění, vzduchotechniky a klimatizace (Heating, Ventilation and Air Conditioning - HVAC).

Siemens uvádí na trh nový frekvenční měnič s typovým označením G120P BT, který je určen k použití v soustavách vytápění, vzduchotechniky a klimatizace (Heating, Ventilation and Air Conditioning – HVAC). Přístroj má modulární konstrukci se snadno vyměnitelnými částmi a řadu funkcí umožňujících dosáhnout vysoké energetické účinnosti a značné spolehlivosti přístroje při nízkých provozních nákladech. Měnič G120P BT má stupeň krytí IP54, resp. IP55, lze jej tedy použít i v náročných provozních podmínkách.


Obr. 1: Měnič G120P BT_01

Frekvenční měnič G120P BT je vhodný k použití v aplikacích požadujících ekonomický a energeticky efektivní provoz motorů v čerpadlech nebo ventilátorech. Je k dispozici ve variantách se jmenovitým výkonem v rozmezí 0,37 až 90 kW. Přístroj je modulární – skládá se z řídicí jednotky, výkonového modulu a ovládacího panelu (základní ovládací panel BOP-2, či inteligentní ovládací panel IOP) nebo záslepky. Toto uspořádání umožňuje vyměňovat namísto celého měniče pouze jeho jednotlivé komponenty. Například výkonový modul lze vyměnit beze změny nastavení parametrů celého měniče a přepojování signálových a silových kabelů.

Přístroj nabízí vysoký stupeň krytí IP55 (s ovládacím panelem BOP-2 nebo záslepkou), nebo IP54 (s panelem IOP), a lze jej tak použít i v náročném provozním prostředí při teplotě až 60 °C. Je vhodný například k regulaci rychlosti otáček ventilátorů a oběhových čerpadel ve vytápěcích a chladicích zařízeních. Nový frekvenční měnič nahrazuje přístroje řady Siemens SED2. V přípravě je měnič se stupněm krytí IP20, jež je určen k použití v rozváděči. Jeho uvedení na trh je plánováno na konci letošního roku.

Vzhledem k tomu, že je frekvenční měnič G120P BT zkonstruován pro použití s motory čerpadel a ventilátorů, nabízí mnoho bezpečnostních funkcí. Přístroj může standardně detekovat různé stavy (přetížení motoru, chod naprázdno, přetržení klínového řemene ventilátoru, zablokování ventilátoru apod.) a okamžitě na ně zareagovat třeba vypnutím čerpadla nebo ventilátoru, vydáním výstražného signálu, resp. spuštěním předem určené sekvence činností. V případě požáru se měnič automaticky přepíná do režimu havarijního provozu, a zabezpečuje tak, že systém ignoruje všechny externí poruchy a upozornění. V tomto režimu je žádoucí co nejdéle udržet přetlak v místnosti, aby zůstaly únikové cesty bez kouře a zároveň bylo možné snadno otevírat dveře na únikové cesty.


Obr. 2: Měnič G120P BT_02

Frekvenční měnič G120P BT má funkce umožňující provozovat soustavy HVAC s co nejnižší spotřebou energie. Funkce hibernace podporuje na základě aktuálních požadavků automatický přechod do klidového režimu s minimální spotřebou energie a menším opotřebením zařízení. Měnič má také velmi malý zpětný vliv na rozvodnou síť a bez použití jakýchkoliv doplňkových komponent (např. síťových tlumivek) odpovídá normě IEC/EN 61000-3-12:2011. Na ochranu před výpadky soustav HVAC a zbytečnými provozními náklady má měnič funkci automatického opětovného náběhu.

Pro usnadnění montáže měniče jsou napájecí a motorové kabely připojeny k výkonovým modulům prostřednictvím odnímatelných konektorů (do velikosti měniče C) a připojovací svorky na řídicí jednotce jsou bezšroubové. Uživatelsky komfortní software Starter umožňuje uvést přístroj s pomocí PC do provozu, diagnostikovat jeho stav a optimalizovat chod. Přídavná paměťová karta MMC (Micro Memory Card) je velmi praktická pro kopírování konfigurací a lze ji použít pro bezpečnostní zálohování měničů.

Frekvenční měnič G120P BT má standardní komunikační rozhraní Modbus RTU, USS a BacNet MS/TP. Volbu lze rozšířit o přídavné moduly s rozhraním CANopen nebo Profibus. To umožňuje integraci do systémů pro automatizované řízení budov na celém světě – například do systému Desigo značky Siemens.

Další informace o frekvenčním měniči G120P BT lze jsou k dispozici na internetové adrese www.siemens.cz/frekvencni_menice.

Odkazy & Download:
Domovská stránka společnosti Siemens
Domovská stránka společnosti Siemens v českém jazyceGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
RTL SDR-3+
Nová generace moderních, snadno použitelných RTL SDR přijímačů vychází z vynikajících vlastností obvodů R820T.
Skladem od 1490 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007