. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Detektor výpadku pulzů
24. října 2012 - 7:29 | Pandatron | Detektor výpadku pulzů   verze pro tisk

Detektor výpadku pulzů

Detektor výpadku pulzů je zařízení, které se používá nejčastěji v oblasti průmyslu a v automatizačních obvodech. Své uplatnění nalezne například při hlídání správného chodu obráběcích strojů, ale může sloužit rovněž jako externí watchdog.

V klidovém stavu proudí do detektoru jeden pulz za druhým. Výstup detektoru je v tomto stavu neaktivní (výstupní pin č. 3 obvodu 555 má vysokou úroveň).

Jakmile dojde ke ztrátě pulzů, zpoždění nebo jejich zastavení, přejde výstup tohoto detektoru do aktivního stavu (nízké úrovně), což je indikováno připojenou LED. Detekční dobu lze konfigurovat změnou 0,1 uF kondenzátoru. Obvod přitom pracuje tak, že aktivní stav představuje nízkou úroveň na výstupu a neaktivní stav vysokou úroveň na výstupu.

Více informací na: http://cs.wikipedia.org/wiki/NE555GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007