. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Společnosti Ford a Schneider Electric se spojily při řešení nabíjecí infrastruktury pro elektromobily

Společnosti Ford a Schneider Electric se spojily při řešení nabíjecí infrastruktury pro elektromobily

Společnosti Ford Motor Company a Schneider Electric spojily své síly na projektu řešení infrastruktury pro nabíjení elektromobilů pro oblast celé Evropy.

Společnost Ford se v Evropě stala partnerem společnosti Schneider Electric s cílem poskytnout soukromým i firemním zákazníkům řešení pro nabíjení elektromobilů. Jednoduché a efektivní řešení nabíjení šetrné k životnímu prostředí se bude dodávat s pětiletou zárukou a technickou podporou v lokálním jazyce.

Ford Focus Electric bude mít v Evropě dojezdovou vzdálenost 162 km a energetickou účinnost 15,9 kWh/100 km.

Partnerství společností Ford se společností Schneider Electric nabízí zákazníkům elektromobilů (BEV) a plug-in hybridních elektrických vozidel (PHEV) – včetně majitelů nového Focusu Electric – využití rychlého, bezpečného a pohodlného řešení nabíjení.

„Z partnerství se společností Schneider Electric máme velkou radost“, uvádí Andreas Ostendorf, viceprezident pro udržitelnost, životní prostředí a bezpečnost ve společnosti Ford v Evropě. „Řidičům a provozovatelům vozového parku společně poskytneme flexibilní a efektivní řešení nabíjení vozidel a přineseme bezproblémové a plně optimalizované řešení s nulovými emisemi.“

Nabíjecí stanice Schneider Electric EVLINK pro elektromobily bude vhodným řešením pro zákazníky ve všech evropských zemích, ve kterých se budou prodávat vozidla Ford kategorie BEV a PHEV(tz. elektromobily a plug-in hybridy). Nabíjecí stanice byla důkladně testovaná a splňuje evropské bezpečnostní normy i normy společnosti Ford.

Ford a Schneider Electric optimalizovali stanice pro elektromobily Ford tak, aby majitelé vozidel Focus Electric, kteří se nachází v oblastech s elektrickou sítí kompatibilní s technickými specifikacemi, mohli plně dobíjet akumulátory svého vozidla přibližně za tři hodiny.

„Díky tomuto partnerství nyní nabízíme jednoduché a bezpečné řešení dobíjecí elektromobilní infrastruktury pro vozy Ford“, uvádí Jaroslav Žlábek, generální ředitel Schneider Electric v České republice a na Slovensku. „Věřím že naše spolupráce s Fordem přispěje k rozvoji trhu s elektromobily v Evropě, protože bez funkční a bezpečné elektromobilní infrastruktury se e-mobilita v Evropě ani v ČR a na Slovensku nemůže dostatečně rozvíjet.“

Kromě toho se společnost Ford a Schneider Electric vynasnaží nabídnou zákazníkům modelu Focus Electric možnost nakupovat elektřinu od společností, které se zaměřují na ekologii a dodávají certifikovanou energii z obnovitelných zdrojů. Zákazníci tak budou mít možnost jezdit ve vozidlech Ford s neutrálním vlivem emisí CO2 a maximalizovat tak pozitivní přínos čisté elektrické jízdy na životní prostředí.
Například v Německu bude energii z obnovitelných zdrojů dodávat společnost z Kolína nad Rýnem RheinEnergie – společnost, která nedávno nainstalovala na střechu závodu Ford v Kolíně nad Rýnem systém 1,2 megawattových solárních panelů. Elektřina z tohoto systému bude určena výlučně na dobíjení modelů Ford Focus Electric, které se do prodeje dostanou v příštím roce.

Ještě před začátkem prodeje modelu Focus Electric v Evropě oznámí společnost Ford spolupráci s dalšími dodavateli energií i v jiných zemích. Uvedená spotřeba elektrické energie a dojezd na elektřinu se měří v souladu s technickými požadavky a specifikacemi Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) 715/2007 v platném znění a nejnovějšího předpisu EHK OSN č. 101. Výsledky měření se mohou lišit od výsledků spotřeby energie/paliva v jiných zemích světa v důsledku různých jízdních cyklů a předpisů platných v těchto zemích.

Společnost Schneider Electric, světový expert na ovládání energie, patří k průkopníkům úsporných energetických řešení. Podniká ve více než 100 zemích. Nabízí integrovaná řešení napříč různými segmenty trhu. Zaujímá přední pozici v energetice a infrastruktuře, automatizovaných systémech pro průmysl a budovy a datových centrech. Silnou pozici má také v domovních elektroinstalacích. Společnost se zaměřuje na to, aby energie byla bezpečná, spolehlivá, efektivní, výkonná a ekologická. Firma má více než 130 000 zaměstnanců. V roce 2011 dosáhla obratu 22,4 miliardy eur.

Společnost Ford Motor Company, globální leader v automobilovém průmyslu se základnou v Dearborne v americkém statě Michigan, vyrábí nebo distribuuje automobily na šesti světadílech. Tato společnost s přibližně 168 000 zaměstnanci a 65 továrnami po celém světě vlastní automobilové značky jako Ford a Lincoln. Společnost poskytuje i finanční služby prostřednictvím společnosti Ford Motor Credit Company.

Společnost Ford Motor Company se zabývá výrobou, prodejem a servisem vozidel značky Ford na 51 samostatných trzích a má přibližně 66 000 zaměstanců. Kromě společnosti Ford Motor Credit Company provozuje společnost Ford of Europe divizi Ford Customer Sevice Division a 22 výrobních závodů včetně joint ventures podniků. Do Evropy byly první automobily značky dovezené v roce 1903 – ve stejném roce, ve kterém byla společnost Ford Motor Company založena. Výroba byla v Evropě zahájena v roce 1911.

Zdroj: Schneider ElectricGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PXC72 - Vývojový modul pro XC9572XL
Malý vývojový modul pro CPLD XC9572XL společnosti Xilinx. Na modulu je umístěn i regulátor, generátor hodin, tlačítko a čtyři LED.
Skladem od 398 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007