. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Atmel maXTouch do automobilového průmyslu
29. října 2012 - 8:00 | Pandatron | Atmel maXTouch do automobilového průmyslu | Komentářů: 0  

Atmel maXTouch do automobilového průmyslu

První řešení společnosti Atmel řady maXTouch do automobilového průmyslu umožňuje dotykové ovládání i v rukavicích.

Společnost Atmel představila nové zástupce rodiny obvodů maXTouch, určené do automobilového průmyslu a řídicích systémů. Tyto nové prvky mají za cíl přenést dlouholeté zkušenosti z oblasti smartphonů do moderních automobilů a umožnit ovládání i v případě, kdy řidič používá rukavice.

Rozšíření portfolia produktů Atmel maXTouch o podporu automobilového průmyslu přinášejí obvody mXT143E a mXT224E. Jedná se o dotykové ovladače, které jsou určeny pro použití v malých automobilových dotykových obrazovkách a touchpadech až do velikosti 7 palců. Své uplatnění tak naleznou především v aplikacích centrálních displejů, navigačních systémů, rozhraní člověk-stroj (HMI) a zábavních systémech v zadních sedadlech.

Tím, že jsou určeny pro menší displeje a touch-pady, doplňují obvody mXT143E a mXT224E společnosti Atmel rostoucí rodinu dotykovým řadičů pro automobilový průmysl, ve které lze nalézt zástupce s podporou od 2 do 12 palců. S těmito novými automobilový maXTouch prvky posiluje společnost Atmel svou vedoucí pozici na trhu v oblasti výrobce a dodavatele dotykových řešení. Rodina maXTouch je přitom již dlouho známa pro svůj vynikající výkon a širokou sadu funkcí krátké doby odezvy, přesnosti snímání, robustního provozu a nízké spotřeby.

Obvody MXT143E a mXT224E:
mXT143E a mXT224E jsou podle AEC-Q100 plně kvalifikovaný pro použití v automobilových systémech. Obvody pro dotykové obrazovky poskytují řady embedded funkcí, které splňují specifické požadavky automobilového průmyslu, včetně odolnosti vůči vysokým teplotám, spolehlivého provozu v náročných podmínkách a možnosti ovládání v rukavicích.

Vysoký odstup signálu od šumu 80:1 činí tato zařízení přímo ideální pro velmi zarušená a náročná prostředí.

mXT143E a mXT224E zajišťují výpočet přesné polohy X/Y, stejně jako další algoritmy pro zpracování získaných dat, jako je kupříkladu eliminace nechtěného dotyku. Nový zástupci řady maXTouch, ve spojení s dotykovými obrazovkami nebo touch-pady, umožňují uživateli provádět tzv. multi-touch gesta, zatímco nechtěné doteky, jako je například položení ruky na obrazovku, jsou automaticky eliminovány. Výstupem obvodů jsou X/Y souřadnice s 12-bitovým rozlišením a podporou až 10 souběžných dotyků v reálném čase, což umožňuje dosažení vysoké linearity a přesnosti. Přizpůsobení vysokého rozlišení displeje je tak snadné a rychlé. Uživatelsky konfigurovatelný poměr stran X/Y displeje podporuje celou řadu poměrů, od 4:3 do 16:9.

Dostupnost obvodů:
Vzorky obvodů mXT143E a mXT224E pro automobilový průmysl jsou k dispozici již nyní a to v provedení TQFP-48. Sériová výroba je připravena na konec října 2012.

Zájemcům jsou rovněž k dispozici Demo soupravy pro oba uvedené obvody, umožňující podporu návrhu a zkrácení doby uvedení nových produktů na trh.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

mXT143E Automotive
Enabling Capacitive Touchscreens to Determine Touch Objects
Capacitive Touch Technology Opens the Door to a new Generation of Automotive User InterfacesGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PU232S - převodník USB-RS232, modul
Modul s obvodem CP2102 od Silicon Labs - převodník USB/RS232 Full pro vývoj a malosériovou výrobu.
od 240 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007