. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Den otevřených dveří FEKT VUT v Brně
22. listopadu 2012 - 9:00 | Pandatron | Den otevřených dveří FEKT VUT v Brně | Komentářů: 0  

Den otevřených dveří výzkumných center na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně

Kde v Brně vymýšlejí vědci chytré komunikační prostředky pro budoucnost a kde hledají, jak využít energii pro život? Ojedinělou příležitost prohlédnout si špičkově vybavené laboratoře dvou výzkumných center Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně.

Kde v Brně vymýšlejí vědci chytré komunikační prostředky pro budoucnost a kde hledají, jak využít energii pro život? Ojedinělou příležitost prohlédnout si špičkově vybavené laboratoře dvou výzkumných center Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně a nakouknout pod pokličku nejnovějších výzkumných programů dostanou zájemci ve čtvrtek 22. listopadu 2012. Den otevřených dveří v Centru senzorických, informačních a komunikačních systémů (SIX) a v Centru výzkumu a využití obnovitelných zdrojů energie CVVOZE je ur­čen nejen široké veřejnosti, ale především zájemcům o studium na VUT v Brně a navazuje proto časově i místně na Den otevřených dveří fakulty (od 10.00 v aule FEKT, Tech­nická 10 v Brně – Králově Poli (tram. 12, 13, zast. Technologický park, bus 53, zast. Podnikatelská).

Při zahájení Dne otevřených dveří center v 11.30 budou po krátkém představení profilu SIX i CVVOZE vyhlášeni a odměněni vítězové vědomostní soutěže na Facebooku (https://www.facebook.com/FEKTVUT). Hodnotné ceny věnovali průmysloví partneři fakulty a obou center, jako například ČEZ, Honeywell, ABB, FEI, Siemens a další. Poté si příchozí budou moci vybrat některý z připravených okruhů a absolvovat jejich prohlídku s odborným výkladem.

V Centru senzo­rických, informačních a komunikačních systémů (SIX) budou okruhy orientované na komunikační technologie (mj. laboratoře družicových, optických a mobilních komunikací, digitální televize či mikroprocesorové techniky), na informační technologie (mj. laboratoře síťových prvků CISCO, studiové a hudební elektroniky, signálových procesorů, multimediálních služeb a zabezpečovacích systémů) a na senzorické systémy (např. laboratoř tlustovrstvých technologií, nanotechnologií a mikrosenzorů). Zájemci se mohou dozvědět podrobnosti například o výzkumu neviditelných anténových systému pro auta, které budou integrované do karoserie a nabídnou posádce vozu bezchybnou a aktuální navigaci stejně jako zábavné programy, či o vývoji programu, který umožní lékařům diagnostikovat Parkinsonovu chorobu z lidské řeči.

V Centru výzkumu a využití obnovitelných zdrojů energie (CVVOZE) mohou účastníci vybírat mezi okruhy zaměřenými na elektroche­mické a fotovoltaické zdroje energie, na výrobu, přenos, distribuci a užití elektrické energie (např. laboratoř výkonové elektro­niky, mikroprocesorové techniky, speciálních elektrických strojů, či solární laboratoř) a konečně na měření a automatizované systémy.¨

Zájemci o elektrochemické zdroje elektrické energie mohou navštívit laboratoře, které se zabývají novými typy akumulátorů a baterií (od olověných akumulátorů až po palivové články). V rámci centra CVVOZE byla také nově otevřena fotovoltaická laboratoř, která nabízí měření a diagnostiku vlastností systémů ve fotovoltaických elektrárnách. Součástí laboratoří je i unikátní pracoviště pro realizaci tenkých vrstev s možností jejich pozorování pomocí nejnovějších mikroskopických přístrojů až nanometrických detailů.

Den otevřených dveří center SIX a CVVOZE se koná za podpory projektu Popularizace výsledků VaV VUT v Brně a podpora systematické práce se studenty CZ.1.07/2.3.00/35.0004.

Zdroj: Den otevřených dveří výzkumných center na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v BrněGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PBTM s integrovanou anténou
Modul s BTM-112 od firmy Rayson usnadňuje jeho použití a doplňuje modul o anténu.
Skladem od 349 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007