. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Změny frekvencí VKV vysílačů rozhlasových stanic
27. listopadu 2012 - 7:00 | Pandatron | Změny frekvencí VKV vysílačů rozhlasových stanic | Komentářů: 0  

Změny frekvencí VKV vysílačů rozhlasových stanic

V těchto dnech probíhá v České republice přenastavení parametrů VKV vysílačů všech rozhlasových stanic. V jeho průběhu mohou nastat rozdíly v hlasitosti vysílání stanice nebo jejich jednotlivých vysílačů na různých frekvencích.

Důvodem přenastavení je skutečnost, že dochází k implementaci doporučení Mezinárodní telekomunikační unie (ITU, doporučení ITU-R BS.412-9) a opatření Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ), které zavádí omezení parametru výkonu multiplexu (MPX Power) na definovanou hodnotu. Toto opatření by mělo zejména omezit vzájemné rušení jednotlivých rozhlasových vysílačů mezi sebou a rušení dalších radiokomunikačních prostředků (např. letecké navigace). Zavedení tohoto parametru se ale výrazně projeví na hlasitosti a charakteru zvuku vysílaných programů.


Orb . 1: Vysílač na Kleti

Český rozhlas již nastavil vysílače sítě ČRo 3 - Vltava, probíhá postupné nastavení vysílačů stanice ČRo 2 - Praha a od 19. 11. 2012 i ČRo 1 - Radiožurnálu. V období od 19. listopadu do 20. prosince 2012 se proto může lišit hlasitost a charakter zvuku jednotlivých vysílačů Českého rozhlasu, což bude rušivé především při poslechu v autě, kdy dochází k automatickému přelaďování mezi jednotlivými vysílači daného programového okruhu.

Nejpozději do konce roku 2012 by měly být přenastaveny všechny VKV vysílače všech rozhlasových stanic, jak veřejnoprávního Českého rozhlasu, tak ostatních soukromých celoplošných i regionálních rádií. Nové nastavení přinese oproti současnému stavu sice celkově nižší hlasitost, ale věrnější a přirozenější zvuk a větší vyrovnanost mezi hudbou a mluveným slovem, což ocení především náročnější posluchači stanic ČRo 3 - Vltava a ČRo 2 - Praha.

Více informací na: rozhlas.czGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Vývojový kit MEGA48X
Levnější varianta univerzálního vývojového kitu s obvodem ATmega48 společnosti ATMEL je vhodná jak pro začátečníky, tak i profesionály.
Skladem od 545 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007