. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
USB řadič s paralelní sběrnicí a rozhraním SPI
12. prosince 2012 - 8:30 | Pandatron | USB řadič s paralelní sběrnicí a rozhraním SPI | Komentářů: 0  

USB řadič s paralelní sběrnicí a rozhraním SPI

Společnost Alpha Micro Components oznámila skladovou dostupnost obvodů FTDI řady FT12.

Společnost Alpha Micro Components oznámila skladovou dostupnost obvodů FTDI řady FT12. Jedná se o integrované, výkonné USB řadiče navržené specielně tak, aby se usnadnily přenos velkého množství dat z embedded systémů do periferních zařízení se starším paralelním rozhraním.


Obr. 1: Řada USB řadičů s paralelní sběrnicí a rozhraním SPI

Díky nativní podpoře ovladačů v operačních systémech jsou obvody řady FT12 ideální rovněž pro izochronní podporu přenosu dat jako jsou bezpečnostní video aplikace, obvody průmyslového řízení či kontroly jakosti. Podpora specifikace USB 2.0 je u obvodů společnosti FTDI již standardem a maximální přenosová rychlost je 12 Mbit/s. Obvody rovněž podporují DMA (Direct Memory Access) přenosy a zároveň poskytují systém rozhraní pro 8-bitové paralelní sběrnice a SPI (Serial Peripheral Interface) Slave zařízení. Řada obvodů FT12 je konfigurovatelná jako zařízení standardní třídy a jako takové tedy nevyžadují použití USB ovladačů.


Obr. 2: Vnitřní blokové schéma obvodů FT120

Obvody řady FT12 jsou navrženy speciálně tak, aby konstruktéři rychle pochopili jejich funkci a architekturu, stejně jako využití aplikačního software a ovladačů standardní třídy, které jsou v současné době k dispozici.


Obr. 3: Příklad aplikace obvodů FT120

Obvody FT120 a FT122 jsou dostupné v provedení TSSOP-28 a QFN-28, naopak obvody FT121 jsou dostupné v provedení TSSOP-16 a QFN-16. Všechny tyto pokročilé USB řadiče řady FT12 jsou určeny pro provoz v teplotním rozmezí od -40 do 85 °C.


Obr. 4: Vývojová sada s obvody řady FT12

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů
FT120 - USB full-speed device controllerGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Bluetooth modul BTM-112
BTM-112 je snadno dostupný Bluetooth modul výrobce Rayson.
Skladem od 208 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007