. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
FEKT VUT v Brně má nový vzdělávací komplex
9. ledna 2013 - 8:06 | Pandatron | FEKT VUT v Brně má nový vzdělávací komplex | Komentářů: 0  

FEKT VUT v Brně má nový vzdělávací komplex

Kampus Vysokého učení technického v Brně v areálu Pod Palackého vrchem byl doplněn o další komplex budov pro Fakultu elektrotechniky a komunikačních technologií.

Kampus Vysokého učení technického v Brně v areálu Pod Palackého vrchem byl doplněn o další komplex budov pro Fakultu elektrotechniky a komunikačních technologií. Dne 20. 12. 2012, byl slavnostně otevřen nový vzdělávací komplex FEKT VUT v Brně bezprostředně navazující na již zprovozněné objekty fakulty v tomto areálu. Vybudování komplexu bylo finančně zabezpečeno sdružením finančních prostředků EU (v rámci strukturálních fondů EU) a VUT v Brně, které svými prostředky zabezpečovalo podíl ČR na financování této stavby. Celkové výdaje na stavbu činily 1,122 mld. Kč, (z toho 842, 8 mil. Kč prostředky EU a 279,2 mil. Kč. vlastní zdroje VUT v Brně).

„Už budova, kterou jsme otevřeli před dvěma lety na Technické 10 umožnila z velké míry sestěhovat většinu ústavů fakulty, z nichž některé sídlily na různých místech Brna, do kampusu Pod Palackého vrchem. Nový objekt na ulici Kolejní v kampusu VUT v Brně je jakýmsi završením všech etap této koncentrace výzkumných a výukových aktivit do důstojných prostor vzdělávacího komplexu, který zabezpečí kvalitní podmínky pro rozvoj magisterského a především doktorského studia. Výhodou bude i přímá vazba na nová regionální výzkumná centra CVVOZE a SIX, na jejichž řešení se fakulta podílí a zejména na výzkumné centrum excelence CEITEC, které už dnes v kampusu Pod Palackého vrchem vyrůstá,“ uvedl rektor VUT v Brně Karel Rais.

V novém objektu FEKT VUT v Brně 29 302 m2 užitných ploch, z nichž 9 530 m2 bude sloužit jako laboratoře, 8 985 m2 pro výuku a 564 m2 připadlo na knihovny. Nové prostory bude využívat více než 4 200 studentů VUT. Celý komplex se skládá z několika dvou až sedmipodlažních částí a od již dokončeného objektu Technická 10 je oddělen parkovištěm a komunikací.

Architektonickou dominantou je kopule auly s keramickým pláštěm. Celkové rozměry objektu jsou cca 133 x 84 m. Na fasády byly použity moderní materiály, včetně zavěšených keramických, kovových a skleněných prvků. Na část pohledových střech byla vysazena bezúdržbová zeleň. Veškeré konstrukce a technické systémy budovy byly navrženy a realizovány tak, aby budova odpovídala parametrům energetického štítku třídy B.

„Na areál Kolejní 5 jsem opravdu pyšný, protože bude sloužit studentům Vysokého učení technického v Brně. A právě s VUT dlouhodobě spolupracujeme při výchově technicky vzdělaných mladých lidí. Doufám, že se jim zde bude dobře studovat,“ uvedl Michal Štefl, předseda představenstva a generální ředitel OHL ŽS, a.s., která tuto významnou stavební zakázku realizovala.

Vybudování vzdělávacího komplexu FEKT VUT v Brně, do kterého se přestěhují vybraná pracoviště FEKT VUT v Brně, má nezanedbatelný přínos i pro ostatní fakulty a součásti VUT v Brně. Uvolní se jejich vlastní prostory, doposud používané FEKT, a současně budou mít možnost v rámci mezioborového studia využívat špičkově vybavené laboratoře nového objektu.

Nový komplex zabezpečí kvalitní podmínky pro studenty všech stupňů studia v oborech garantovaných FEKT VUT v Brně s důrazem na doktorandy a jejich zapojení do výzkumných a vývojových aktivit garantovaných fakultou.

Zdroj: FEKT VUT v Brně má nový vzdělávací komplexGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
RTL SDR-3+
Nová generace moderních, snadno použitelných RTL SDR přijímačů vychází z vynikajících vlastností obvodů R820T.
Skladem od 1490 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007