. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Skupina Baumer otevře v Brně výzkumně vývojové centrum

Skupina Baumer otevře v Brně výzkumně vývojové centrum

Během tří let nabídne práci desítkám testovacích a softwarových inženýrů. Baumer-výzkumně vývojové centrum v Brně.

V březnu tohoto roku plánuje švýcarský výrobce průmyslových snímačů skupina Baumer otevřít v Brně nové výzkumně vývojové centrum. V příštích třech letech zde nabídne práci až 30 softwarovým a testovacím inženýrům. Investici pomohla zprostředkovat agentura CzechInvest.

„Česká republika bude i do budoucna konkurenceschopná, pokud bude přitažlivá pro investiční projekty s vysokou přidanou hodnotou. Přesně o tom jsou podobné investice,“ zdůrazňuje ministr průmyslu a obchoduMartin Kuba. „Každý takový projekt je signálem pro další potenciální investory, že Česko není pouze o montovnách, ale také o výzkumu, vývoji a inovacích,“ doplňuje.

„Společnosti Baumer, která v České republice realizuje svou první investici, pomáhali naši projektoví manažeři s výběrem vhodné lokality,“ říká Petr Očko, ředitel sekce fondů EU Ministerstva průmyslu a obchodu, který je zároveň pověřený řízením agentury CzechInvest a dodává: „Jihomoravský kraj co do počtu investic zprostředkovaných agenturou CzechInvest a přislíbených pracovních míst dlouhodobě mezi regiony vede,“ dodává.

Podle vedení firmy Baumer bude nové výzkumně vývojové centrum v Brně v budoucnosti hrát klíčovou roli při implementaci vysoce inovativních a kvalitních standardů společnosti. „Výzkum a vývoj jsou základním kamenem naší firemní strategie. Nová pobočka v České republice rozšíří spolu s našimi stávajícími kompetenčními centry mezinárodní síť v této oblasti,“ říká Martin Neumeister, vedoucí výzkumně vývojového centra Baumer v Brně. „Rozhodnutí umístit nové centrum do Brna padlo po komplexní analýze. V jeho prospěch mluvila především úroveň zdejšího podnikatelského prostředí, napojení na zdejší univerzitu a také vhodná poloha,“ vysvětluje.

Aktuálně společnost Baumer hledá do svého týmu testovací a softwarové inženýry. V první polovině roku 2013 plánuje obsadit kolem 10 pracovních míst, v následujících 3 letech dalších 20 až 30. Kromě odpovídající úrovně vzdělání, potřebné praxe a základních odborných zkušeností požaduje firma po uchazečích také plynnou angličtinu, případně němčinu. Zaměstnanci budou totiž úzce spolupracovat s výzkumně vývojovým centrem ve švýcarském Frauenfeldu.

Skupina Baumer patří k předním světovým výrobcům průmyslových snímačů. Tato rodinná firma je na trhu už 60 let a v 38 pobočkách v 18 zemích světa nyní zaměstnává 2 500 pracovníků. Sídlí ve městě Frauenfeld ve švýcarském kantonu Thurgau.

Odkazy & Download:
Domovská stránka CzechInvestu
Celkem 40 milionů korun mohou dostat firmy na podporu mezinárodní spolupráce
Novela zákona pomáhá zvýšit zájem firem investovat v České republiceGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WIZ110SR - RS232
Převodník TCP/IP <-> RS232 s konektory RJ45 i D-Sub
Skladem od 730 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007