. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
TME sponsorem Eastrobo 2013
26. března 2013 - 7:22 | Pandatron | TME sponsorem Eastrobo 2013 | Komentářů: 0  

TME sponsorem Eastrobo 2013

TME důsledně podporuje studentské vědecké iniciativy, zvláště ty spojené s robotikou a novými technologiemi. Několikrát jsme již sponzorovali závody robotů sumo v různých městech.

TME důsledně podporuje studentské vědecké iniciativy, zvláště ty spojené s robotikou a novými technologiemi. Několikrát jsme již sponzorovali závody robotů sumo v různých městech. Tentokrát se firma rozhodla podpořit závody Eastrobo 2013, které se budou konat 23. března v Bialystoku. Eastrobo je soutěž robotů, kterou již podruhé pořádá studentský vědecký kroužek Mobilní inteligentní systémy, který působí při Fakultě informatiky Bialystocké univerzity. Cílem této akce je popularizace robotiky mezi mládeží a studenty. Edice z roku 2012 se těšila velkému zájmu jak ze strany účastníků, tak i četné shromážděné veřejnosti.

K účasti na Eastrobo 2013 byly pozvány týmy z celého Polska. V rámci závodů mohou startovat ve dvou disciplínách: Sumo a Pokrývač. Organizátoři plánují přijmout do každé disciplíny 20 kolektivů, v každém dvě až tři osoby.

Roboti, kteří se účastní závodů, musejí být zkonstruováni z přesně stanovených prvků, včetně kostek LEGO a mít stanovené rozměry (v případě disciplíny Pokrývač) a hmotnost (v případě disciplíny Sumo). Přísná pravidla stanovují chování robota v ringu a jejich porušení hrozí diskvalifikací.

Disciplína SUMO spočívá v souboji dvou robotů, v němž jeden musí druhého vystrčit z ringu. Roboti nesmějí mít základnu větší než 30x30 cm a vážit více než 1,5 kg. Je možno je programovat v libovolném prostředí.

Disciplína Pokrývač je spojena s příběhem na téma země Osmibitovců, ve které Ministerstvo zdravotnictví vydalo nařízení, že je potřeba strhat lepenku ze vše střech. Všechny střechy v zemi jsou ploché, ale úkol není snadný, protože se na nich nacházejí četné nepravidelné komíny. Mistr ErNESt, který obyvatelům nabízí službu strhání lepenky, nedokáže vymyslet šikovný způsob, jak rychle provést úkol, a roboti, kteří se účastní této disciplíny, mu v tom mají pomoci. Za tím účelem mají navštívit pouze jednou všechna prázdná políčka na ploše při dodržení pravidel pohybu. Vjetí na políčko s překážkou nebo na již jednou navštívené vede k vyloučení ze závodu.

Zveme Vás na závody Eastrobo, a to jak potenciální konstruktéry robotů, tak i veřejnost. Pro ty, kterým se cesta do Bialystoku zdá příliš dlouhá, máme dobrou zprávu: závody budou vysílány na internetu.

Odkazy & Download:
ABM Space Education Sp. z o.o.
Vzhůru na Mars! ReaktivaceGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
M66 QUECTEL
Quad-Band GSM/GPRS SMD modul s Bluetooth a rozměry 15,8 x 17,7 mm.
Skladem od 289 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007