. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
IP RELÉ a teploměr s webovým rozhraním
26. března 2014 - 0:01 | Pandatron | IP RELÉ a teploměr s webovým rozhraním | Komentářů: 5  

IP RELÉ a teploměr s webovým rozhraním

Moduly IP RELÉ (IPRELAY8R) s osmi výstupy, webovým rozhraním a integrovaným teplotním senzorem s pamětí na 10 záznamů a zobrazením naměřených hodnot v grafu.

IP RELÉ je zařízení připojené do sítě Ethernet/Internet a umožňující vzdálené řízení stavu výstupních relé, monitorování jejich stavu a případně další funkce. Jeho použití je velmi široké, od vzdáleného řízení vytápění, klimatizace a jiných automatizačních procesů, až po vzdálený reset serveru a další.


Obr. 1: Integrované webové rozhraní IP RELÉ - IPRELAY8R

Moduly IPRELAY8R z naší produkce obsahují hned osm nezávislých relé s přepínacím kontaktem. Jejich ovládání je možné velice jednoduše pomocí integrovaného webového rozhraní s technologií HTML5 a využitím funkcí technologie Ajax. Kromě toho je na každé desce osazen rovněž teplotní senzor, poskytující v reálném čase informaci o aktuální teplotě v zařízení. Do integrované paměti EEPROM se ukládá až deset hodnot teploty v intervalu posledních deseti hodin, které se pak na webovém rozhraní zobrazují v přehledném grafu. Permanentní paměť slouží rovněž k uchování posledního stavu relé před výpadkem proudu. Jakmile následně dojde k obnovení napájení, je vrácen původní stav relé před vypnutím.


Obr. 2: IP RELÉ a teploměr s webovým rozhraním

Základní parametry:

  • Síťové rozhraní LAN 10/100 (RJ45) – TCP/IP
  • Osm nezávislých reléových výstupů s přepínacím kontaktem
  • Zatížení relé: 3A/125VAC, 30VDC
  • Integrované teplotní čidlo se záznamem do grafu
  • Přehledné webové rozhraní a webové rozhraní pro mobilní telefony
  • Napájecí napětí 5 VDC
  • Odběr proudu cca. 150 mA

Schéma zapojení:
Na následujícím obrázku je uvedeno schéma zapojení modulu IPRELAY8R.


Obr. 3: Schéma zapojení IP RELÉ - IPRELAY8R

Konstrukce vychází z našich TCP/IP I/O modulů PWLAN. Jejich základem jsou moduly Nano SocketLAN společnosti ConnectOne, které představují špičku ve svém oboru. Jejich výhodou je kompletní TCP/IP řešení s integrovaným webovým serverem a pamětí pro uživatelské webové stránky a dynamické proměnné.

Řidicím prvkem je však naprogramovaný výkonný mikrokontrolér ATmega48 (U1), který je taktován přesným krystalem na frekvenci 7,37 MHz. Napájecí napětí je pro mikrokontrolér i modul Nano SocketLAN stabilizováno obvodem LF33ABDT na hodnotu 3,3V. Výstupní piny OUT1 až OUT8 mikrokontroléru U1 jsou posíleny digitálními tranzistory MMUN2233 (T1 – T8) a využity pro řízení stavu jednotlivých výkonových relé (Rel.1 – Rel.8) s přepínacími kontakty. Stav výstupů je zároveň indikován pomocí osmi červených LED.

Teplota samotného zařízení a samozřejmě i blízkého okolí je snímána pomocí precizního teplotního senzoru MCP9700T s rozsahem od -40 do +125 °C, který je k mikrokontroléru připojen pomocí pinu PC0.

Konstrukce:
Moduly IP RELÉ - IPRELAY8R jsou sestaveny na oboustranné desce s plošnými spoji s potiskem.


Obr. 4: Rozmístění součástek na modulu IP-TEMP-1 (TOP)


Obr. 5: Rozmístění součástek na modulu IP-TEMP-1 (BOTTOM)

Použití modulů IPRELAY8R:
Moduly IP RELÉ - IPRELAY8R jsou dodávány již naprogramované a připravené k okamžitému použití. Po připojení napájecího zdroje (doporučujeme použít Síťový spínaný adaptér 5V/1000mA z naší nabídky) a síťového kabelu s konektory RJ45 do switche, routeru nebo jen počítače PC dojde k navázání komunikace, což je indikováno pomocí LED na síťovém konektoru. Všechny moduly (pokud jste v objednávce neuvedli jinak) mají pevně nastavenu IP adresu na 192.168.1.100 a masku sítě 255.255.255.0. Adresy je samozřejmě možné libovolně změnit.

Po připojení modulu otevřete libovolný webový prohlížeč (například klasický Internet Explorer) a do adresního pole zadejte adresu 192.168.1.100.


Obr. 6: Hlavní webová stránka IP RELÉ - IPRELAY8R

Každé dobré síťové zařízení by mělo obsahovat propracované webové rozhraní. Jeho prostřednictvím je možné nejen vzdáleně řídit stav výstupních relé a monitorovat polohu jejich výstupních kontaktů, ale rovněž hlídat teplotu zařízení, pomocí grafu získat přehled o jejím časovém vývoji a samozřejmě modul podle potřeby libovolně konfigurovat.

Integrované webové rozhraní IP RELÉ - IPRELAY8R vychází z naší aplikace Síťového IP teploměru IP TEMP na této stránce a je připraveno pro další rozšíření například o externí čidlo teploty nebo vlhkosti. Rozhraní využívá jak funkcí JavaScriptu, AJAXu a kaskádových stylů, tak i prvků moderního standardu HTML 5. Vše je navrženo s ohledem na zachování plné funkčnosti jak na zastaralých prohlížečích (především prohlížečích IE), tak i jejich posledních verzí. Pouze uživatelé zastaralých prohlížečů nemají k dispozici všechny interaktivní funkce a i celkový vzhled jednotlivých prvků je omezen chybějící podporou HTML 5 (to dnes ovšem platí i pro webové stránky Pandatronu).

Základní přehled dostupných funkcí je dobře vidět v menu v levé části stránky. Kromě grafického výstupu je k dispozici konfigurace reléových výstupů, dostupných senzorů a rovněž detailní nastavení modulu.


Obr. 7: K dispozici jsou i dvě zjednodušené verze integrovaného webového rozhraní, určené pro mobilní připojení a dotykové telefony

Druhým typem integrovaného webového rozhraní jsou dvě zjednodušené verze, které jsou určeny pro řízení reléových výstupů z mobilních telefonů s pomalým připojením nebo dotykových smartphonů. Speciální integrované webové rozhraní pro smartphony nabízí dostatečně velká tlačítka pro pohodlné ovládání jedním prstem.

Dostupnost modulů:
Uvedené moduly IP RELÉ - IPRELAY8R i Napájecí adaptéry 5V/1000mA naleznete v našem elektronickém obchodě na adrese shop.pandatron.cz.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce ConnectOne
PWLAN - hardware
Aplikace PWLAN - I/O
Modul PWLAN-1 v eShopu - Modul PWLAN
IPRELAY8R - IP RELÉ a teploměr s webovým rozhraním v eShopu - IPRELAY8R - IP Relay and thermometer with a web interface
Síťový spínaný adaptér 5V/1000mA
Nano SocketLANGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (5):

Zobrazit starší 30 dnů (5)...

host
5. Dne 06. 07. 2016 v 14:08 zaslal host
Bez titulku
Dobrý den ,Dají se k tomu připojit další teplotní čidla?


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PGEN45 - Generátor 8 kHz až 45 MHz
Moduly PGEN45, jejichž základem je integrovaný obvod LTC1799, jsou lineárně řízené generátory obdélníkového signálu v rozsahu 8 kHz do 45 MHz.
Skladem od 530 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007