. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Satelitní platforma SmallGEO s počítačem Redsat
9. května 2013 - 7:24 | Pandatron | Satelitní platforma SmallGEO s počítačem Redsat | Komentářů: 0  

Satelitní platforma SmallGEO s počítačem Redsat

Redsat přinese vyšší přenosovou kapacitu. V příštím roce se do vesmíru vydá nová satelitní platforma SmallGEO, na níž bude testovaný palubní počítač Redsat.

V příštím roce se do vesmíru vydá nová satelitní platforma SmallGEO, na níž bude testovaný palubní počítač Redsat. Ten se má stát klíčem k poskytování širokopásmových služeb příští generace, a to s vyšší kvalitou a nižší cenou.

Redsat zpracovává a regeneruje vícekanálový širokopásmový signál pro downlink za použití nového standardu DVB (Digital Video Broadcasting). V případě družice SmallGEO bude konkrétním výstupem skutečnost, že Španělsko, Portugalsko, Kanárské ostrovy a Amerika získají přístup k rychlejším multimediálním službám.


Obr. 1: Redsat přinese vyšší přenosovou kapacitu

Po sérii testů v továrně Thales Alenia Space Spain v Madridu bude nyní počítač odeslaný do firmy TESAT-Spacecom v Německu, kde dojde k jeho integraci s palubním modulem družice Hispasat-AG1. Jde o první satelit, který bude využívat platformu SmallGEO.

Počítač Redsat byl vyrobený španělskou firmou Thales Alenia Space ve spolupráci s ESA a se společností Mier Communicaciones.

„Úspěšné dokončení zkoušek počítače Redsat je dalším dokladem dynamiky španělského průmyslu, který je schopen dodávat inovativní klíčové komponenty pro družice,“ uvádí manažer programu SmallGEO v ESA Andrea Cotellessa.

„Firmy Thales Espana a MIER Communicaciones jsou zapojené do vývoje Redsatu od roku 2008. Nyní bezesporu zesílí svoji přítomnost na rychle rostoucím trhu s telekomunikačními službami.“

SmallGEO je projekt financovaný ESA a DLR jako součást programu ARTES-11 (Advanced Research in Telecommunications Systems). Jeho cílem je vytvořit univerzální platformu pro geostacionární telekomunikační satelity.

Družice Hispasat-AG1 je vyvíjena v rámci partnerství soukromého a veřejného sektoru mezi organizacemi Hispasat-OHB a ESA.

Zdroj: ESAGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WIZ107SR-RS232
Převodník TCP/IP <-> RS232 s RJ45 konektorem.
Skladem od 600 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007