. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Otevření Výzkumného a Technologického Centra MICRORISC

Otevření Výzkumného a Technologického Centra MICRORISC

MICRORISC s. r. o., česká firma specializovaná na výzkum, vývoj, distribuci a export moderních elektronických komponent a technologií, otevřela Výzkumné a technologické centrum v průmyslové zóně Jičína.

MICRORISC s. r. o., česká firma specializovaná na výzkum, vývoj, distribuci a export moderních elektronických komponent a technologií, otevřela Výzkumné a technologické centrum v průmyslové zóně Jičína. Výzkumné a Technologické Centrum MICRORISC je první svého druhu na Jičínsku.

“V rámci doprovodného programu slavnostního otevření byly předvedeny také výsledky naší práce, na kterých jsme chtěli ukázat, že průmyslový výzkum a vývoj technologií na světové úrovni nejsou ani v podmínkách malé firmy, jakou je MICRORISC, utopií,“ uvedl jednatel firmy a šéf vývoje Vladimír Šulc.

MICRORISC patří mezi přední technologické firmy, mírou invence, vyjádřenou například počtem českých, evropských a US patentů, se řadí k nejúspěšnějším v oboru. Vlastní výzkum a vývoj firmy je zaměřen především na bezdrátové technologie. Zakázkový vývoj pro zákazníky ze zahraničí i z České republiky se zaměřuje především na inovace a vývoj elektronických aplikací využívajících bezdrátové technologie a vizualizační ovládací rozhraní.

Příklady výzkumu a vývoje prezentované při slavnostním otevření:

IQRF Smart House (vlastní technologie MICRORISC)
Komunikační technologie pro řízení budov, tzv. „inteligentních či chytrých domů a budov“, je výsledkem několikaletého projektu MICRORISC a VUT Brno za finanční podpory Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Technologie využívá chytré transceiver moduly IQRF s vlastním operačním systémem a umožňuje jakémukoliv elektronickému zařízení komunikovat s ostatními zařízeními, bez nutnosti programování.

Lokalizace zdravotnických lůžek – Linet
Lokalizace lůžka (tedy i pacienta) v rámci nemocničních areálů a centrální řízení zefektivňuje péči o pacienty. Využití vlastní bezdrátové technologie IQRF, zakázkový vývoj.

Automotive - Škoda Auto
Od IQ-Alarmu, prvního inteligentního autoalarmu s dálkovým ovládáním, přes centrální zamykání a řešení stěračových motorů až po momentové klíče pro bezdrátový přenos informací do rodného listu vyráběného vozidla.

Řízení čerpadel uhelné elektrárny - Sigma
Na zakázku vyvinutý systém naklápění lopatek čerpadla nasazený například v polské elektrárně Jaworzno III (celkový výkon 1,3 GW) využívá bezdrátovou komunikaci IQRF
i grafické ovládací panely v aplikaci s nejvyššími nároky na spolehlivost.

Magnetoterapeutického přístroje - Biomag
Kompletní vývoj a výroba nové generace magnetoterapeutických přístrojů pro firmu Biomag s ovládáním přes dotykový displej.
Street Lighting – Industrial Light & Control (ČR), Menolinx (Israel)

Veřejné osvětlení a jeho efektivní řízení jsou jednou z priorit při snižování celkové spotřeby elektrické energie, neboť platby za veřejné osvětlení tvoří významnou část městských rozpočtů. MICRORISC s.r.o. patřil mezi průkopníky a dnes patří mezi přední světové firmy v oblasti bezdrátových technologií. A právě naše bezdrátové technologie umožňují našim zákazníkům efektivně řídit veřejné osvětlení.

VCP - Visual Control Panels (vlastní technologie MICRORISC)
Dotyková ovládací zařízení VCP jsou jednou z klíčových výrobkových řad MICRORISCu se širokým spektrem využití v domácí automatizaci, průmyslových řešeních, veřejném osvětlení, monitoringu a měření.

AIS – Automatický inventarizační systém (využití vlastní bezdrátové technologie IQRF)
Automatický inventarizační systém je bezdrátový komunikační systém navržený pro použití
v obchodech, nákupních centrech, skladech a logistických centrech. Hlavním účelem je provedení inventarizace předmětů v určitém prostoru a to bez použití ruční lidské práce. Výzkumný projekt MICRORISC a VUT Brno za finanční podpory Ministerstva průmyslu a obchodu.

Ovládání pohyblivých světel - Robe
Kompletní vývoj a výroba ovládacího panelu s dotykovým ovládáním pro pohyblivá světla určená pro profesionály, studiová a architektonická osvětlení a pro scénografii. Připravováno je i bezdrátové ovládání světel pomocí technologie IQRF.

Základní informace o firmě MICRORISC:

Tradice
1991, první československý výrobce autoalarmů na dálkové ovládání s plovoucím kódem

Specializace
2000, výzkum, vývoj a distribuce elektronických komponent a modulů

Sídlo
Výzkumné a Technologické Centrum MICRORISC (VTCM), Průmyslová 1275, Jičín

Pobočky
Polsko, USA (Florida), Čína (Shenzhen)

Distribuční síť
Evropa, Izrael, USA, Kanada

Řešení, realizace, aplikace
Celý svět

Změny počtu zaměstnanců a obratu

Rok 2009 2010 2011 2012 2013
Počet zaměstnanců 15 19 23 32 34
Obrat v Kč 36 236 675 59 616 904 94 963 613 103 778 617  

Ocenění
1997, 2010 - Zlatý Ampér (Čestné uznání r. 2013)
2010, 2011, 2012 - Best Paper Awards pro vědecké články publikované na konferencích IARIA
2011 -Exportér regionu Královéhradecký kraj
2012 - Firma roku Královéhradeckého kraje a bronzová Firma roku v celostátním finále

Sponzoring
ZOO Liberec, APROPO, Memoriál Václava Dobeše Šárovcova Lhota - Zvičina, SK Sobotka, soutěž Nejlepší student, soutěž IQRF Wireless Challenge 2012, Valdštejnská lodžie, Valdštejnské dny v Jičíně, Regionální muzeum a galerie Jičín, Extrémní golf Jičín, …


Plán rozšíření areálu v budoucnu dle potřeb firmy

Výstavba VTCM
2008 až 2011 - plánování, lokalizace, projektování
2011 - přípravné práce a výběrové řízení na dodavatele
01/2012 až 05/2013 - výstavba
Náklady na první etapu 25 mil. Kč.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
IQRF - Smarter wireless. Simply
IQVCP - simple way to smarter wireless solutionsGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WiFi moduly WizFi250-H
WiFi moduly WizFi250 přinášejí snadné a rychlé připojení libovolné aplikace do internetu, nebo vytvoření vlastního AP.
Skladem od 640 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007