. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
FT311 - USB komunikace s Android zařízeními bez ovladačů

FT311 - USB komunikace s Android zařízeními bez ovladačů

Nový USB čip od FTDI podporuje Android open accessory mode, čímž umožňuje bezproblémové připojení USB zařízení a šetří baterii Android zařízení.

Připojit zařízení ke smartphonu, tabletu nebo jinému zařízení s OS Android přes USB je momentálně možné dvěma způsoby - pomocí USB OTG (On The Go) nebo využitím tzv. "Android open Accessory" módu. USB OTG jsme Vám nedávno popsali v článku USB OTG - raději být pánem než sluhou. USB OTG funguje bez problémů s mnoha externími zařízeními, ale tento způsob má jeden zásadní požadavek - Váš smartphon musí dané externí zařízení rozeznat - musí mít pro daný typ nainstalován ovladač (podobně jako u PC). Problém je, že pro mnohé USB zařízení musíte do vašeho Android zařízení doinstalovat ovladač, což může být problematické z různých důvodů - neexistence vhodného ovladače, "zamčený" systém (omezená přístupová práva), ztráta záruky na Android zařízení...

Jako řešení těchto problémů vznikl tzv. Android Open Accessory Mode, kdy se role obrací a Android zařízení komunikuje v režimu USB device (Slave). To znamená, že úkol Host přebírá externí zařazení, přičemž se eliminuje potřeba vyvíjet ovladače a je zaručena bezproblémová komunikace. Tento mód je velmi vhodný pro vývoj nových zařízení, určených pro spolupráci s Android zařízeními. Současně je u tohoto módu USB sběrnice napájena z Host zařízení, což šetří baterii Android zařízení. Obyčejně aplikace v daném OS využívá pro komunikaci s USB zařízením ovladače. V tomto případě ale netřeba žádné ovladače - Android zařízení přečte sadu řetězců, popisujících připojené zařízení (výrobce, model, URL adresa...), což dokáže automaticky nastartovat aplikaci po připojení daného zařízení. Samotná USB komunikace pak využívá 2 koncové body pro vstup a výstup (Bulk IN a Bulk OUT). Proto je Open Accessory mód vhodný pro všechny druhy zařízení - data produkující (senzory, snímače...), ale i data přijímající (tiskárny, roboty...).

FT311D přináší toto řešení do reality. Pracuje jako převodník (bridge) mezi Android zařízením a různými sériovými rozhraními. Je možné si zvolit až ze šesti rozhraní, což vyhovuje snad všem dnešním zařízením - UART, PWM, SPI Master, SPI Slave, GPIOS, I2C Master. Velkou výhodou FT311D je, že výrobce - společnost FTDI poskytuje rozsáhlou podporu vývoje včetně vývojové desky UMFT311EV, příkladů kódů a demo aplikací.

Základní vlastnosti a výhody:

  • Kompletní řešení USB pro připojení k Android zařízením v módu "Android Open Accessory Mode"
  • Není třeba vyvíjet USB ovladače, ani je instalovat do Android zařízení
  • Ideální pro ovládání zařízení, sběr dat (data logging), automatizaci...
  • 6 uživatelem volitelných rozhraní - UART, GPIO, 4 PWM, SPI Master, SPI Slave
  • Nepotřebuje žádné programování ohledně USB protokolu
  • Podpora USB 2.0 full speed (12 Mbit/s)
  • Rozšířený teplotní rozsah -40 až +85°C
  • Integrován obvod power-on-reset
  • Jednoduché napájení 3,3V (vstupy tolerantní 5V)
  • Napájení USB portu poskytuje příslušenství (Host), což šetří baterii Android zařízení

Detailní informace Vám poskytnou dokumenty FT311 datasheet, FT311 WP_001 a FT311D Android programmer guide. Další soubory najdete na stránce http://www.ftdichip.com/Android.htm

Získejte vzorek FT311D zdarma!

Nabízíme Vám možnost získat vzorek FT311D zdarma. Stačí, pokud nám odpovíte na jednoduchou otázku:

Která rozhraní podporuje FT311D?

Odpověď nám napište na adresu samples@soselectronic.com.
Patnáct výherců vylosujeme 17.5.2013.

V případě zájmu prosím kontaktujte společnost SOS electronic.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Domovská stránka firmy SOS electronic

FT311 datasheet
FT311 WP_001
FT311D Android programmer guideGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PGEN45 - Generátor 8 kHz až 45 MHz
Moduly PGEN45, jejichž základem je integrovaný obvod LTC1799, jsou lineárně řízené generátory obdélníkového signálu v rozsahu 8 kHz do 45 MHz.
Skladem od 530 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007