. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Snímače typové řady LR-Z Series
6. června 2013 - 5:16 | Pandatron | Snímače typové řady LR-Z Series | Komentářů: 0  

Snímače typové řady LR-Z Series

Detekce pomocí reflexních optických snímačů je často obtížná, protože na ni má vliv množství faktorů: barva snímaného předmětu, jeho materiál a drsnost povrchu, prostředí, kde se měření odehrává, a nejvíce ze všeho odstup od pozadí. Laserový snímač LR-Z je vybaven mnoha funkcemi, které tyto problémy řeší.

Za prvé: má vestavěnou regulační funkci, která sleduje a automaticky nastavuje citlivost s faktorem až 350 000×. Tuto regulaci umožňuje kombinace senzoru CMOS a zdroje laserového světla. Díky tomu lze dosáhnout velké stability detekce bez ohledu na barvu, odraznost nebo úhel dopadu paprsku na cílový předmět. Za druhé: snímač LR-Z je jediný na trhu, který má současně funkci potlačení vlivu pozadí (BGS – Background Suppression Function) i popředí (FGS
– Foreground Suppression Function) pro omezení rušivého vlivu okolí na minimum. A nakonec: funkce DATUM zjišťuje podmínky snímání a umožňuje tak detekovat jakákoliv cílový předmět bez ohledu na jeho drsnost či odchylky tvaru, a to i při velkém úhlu dopadu (80°). Výsledkem je, že lze detekovat i předměty s nerovným povrchem, tmavé nebo vysoce odrazné.

Díky všem těmto funkcím nabízejí snímače LR-Z Series největší stabilitu detekce ze všech samostatně pracujících snímačů ve své třídě.

Snímače LR-Z Series se vyznačují také velmi jednoduchým uvedením do provozu. Citlivost a režim detekce se nastavují prostřednictvím sedmisegmentového displeje.
Pro zjednodušení detekční úlohy jsou navíc zobrazovány naměřené hodnoty – když není cíl detekován, ukazuje displej nulu, když detekován je, číslo 999.
Další novinkou je velký, snadno viditelný indikátor, který umožňuje na první pohled rozeznat nestabilní detekci, dokonce i na velkou vzdálenost.

Snímače LR-Z Series se vyznačují také svou mimořádnou odolností. Jejich těleso je z korozivzdorné oceli SUS316L. Odolávají rázům do 100g, takže riziko jejich poškození je malé – dokonce i v případě přílišného utažení upevňovacích šroubů při montáži nebo při úderu zvnějšku. Krytí je IP68/69K a NEMA 4X, 6P, 13 (NEMA250). Snímače odolávají olejům, kyselinám a louhům. Mohou tedy být naistalovány v nepříznivých podmínkách v těsné blízkosti snímaného předmětu bez nutnosti montáže dodatečných ochranných krytů.

Díky těmto charakteristikám jsou snímače LR-Z Series kromě běžných úloh v automatizaci efektivním řešení pro detekci přítomnosti či nepřítomnosti předmětů např. v potravinářském průmyslu, přesné mechanice nebo při obrábění.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Informace o produktuGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Vývojový kit MEGA48X
Levnější varianta univerzálního vývojového kitu s obvodem ATmega48 společnosti ATMEL je vhodná jak pro začátečníky, tak i profesionály.
Skladem od 545 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007