. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nové frekvenční měniče PowerXL od společnosti Eaton

Nové frekvenční měniče PowerXL od společnosti Eaton

Robustní a výkonné měniče se zdokonaleným krytím IP66 umožňují decentralizované použití mimo prostor rozvaděčů přímo u ovládaných zařízení; dostupné jsou ve dvou provedeních.

Eaton Elektrotechnika s.r.o. (dříve Moeller Elektrotechnika), přední výrobce a distributor elektrotechnického zařízení, představuje novou řadu frekvenčních měničů PowerXL. Měniče jsou dostupné ve dvou provedeních. Model DC1 je určen pro běžné použití s výkonem do 11 kW a model DA1 s výkonem do 250 kW je vhodný pro provoz v náročnějších průmyslových aplikací. Měniče jsou vybaveny krytím IP66, díky kterému mohou být použity přímo u ovládaných zařízení bez nutnosti instalace v prostoru rozváděčů. Jsou vysoce výkonné a obstojí i v náročných prostředích.

Frekvenční měniče Eaton jsou uživatelsky velmi příjemné. Jejich funkční vybavení zjednodušuje všechny procesy související s jejich implementací. Snadno se instalují a představují ideální a energeticky efektivní řešení, zejména v případě ovládání čerpadel, ventilátorů, pásových dopravníků, jeřábů, těžních strojů, kompresorů nebo výtahů.

„Díky efektivnímu a zdokonalenému krytí IP66 je zajištěna ochrana měničů PowerXL před vnějšími vlivy (prachem a vodou), takže mohou být s úspěchem montovány i do prostředí s vysokou vlhkostí,“ upřesnil Ľuboš Reviľák, vedoucí oddělení produktového managementu a marketingu pro ČR a SR. „Tyto ovladače mohou být použity i mimo prostory rozváděčů, přímo u motoru nebo ovládaného stroje. To zajišťuje jejich univerzálnost a snadné dodatečné použití i ve starších aplikacích, kde často v rozváděčích zcela chybí prostor pro instalaci frekvenčních měničů,“ dodal Ľuboš Reviľák.

Řada produktů XL
Řada PowerXL má dva modely určeny pro různé použití. Základní model DC1 je určen pro pohony s výkony od 0,37 do 11 kW (verze IP20), provedení IP66 až do 7,5 kW, a model DA1 s výkonem od 0,75 do 250 kW se hodí pro náročnější, převážně průmyslové aplikace. Model DA1 je zaměřen na dosažení vysoké energetické účinnosti a podporuje jak standardní třífázové motory podle současných norem IE2 a IE3, tak vysoce účinné motory s permanentními magnety, které jsou konstruovány podle budoucí normy IE4.

Vlastnosti měničů PowerXL
Oba modely PowerXL jsou vybaveny automatickým vyladěním, jejich konfigurace je velmi jednoduchá a obsahuje pouze 14 základních parametrů. Tím je zajištěna rychlá příprava a zapojení nového zařízení do provozu. Zároveň mají měniče snadno pochopitelná typová označení, která znatelně zjednodušují všechny operace od návrhu, přes objednávku až po přejímku. Další vlastností těchto měničů je možnost snadného kopírování konfigurace z jednoho měniče na druhý pomocí funkce Bluetooth PC flash. Alternativou je programování pomocí integrované klávesnice a LED (OLED) displeje umístěných přímo na měniči, případně pomocí připojení k PC.

Měniče jsou rovněž vybaveny optimalizačním algoritmem, který může při nižším zatížení automaticky omezit napájecí napětí motoru. Produkty PowerXL tak napomáhají firmám zvýšit energetickou účinnost jejich výrobních a provozních procesů a snížit provozní náklady.

Použití měničů PowerXL
Řadu PowerXL je možné použít i pro náročnější aplikace s přísnějšími požadavky. Díky krytí IP66 se dají snadno instalovat i mimo prostor rozváděčů. Rovněž lze snáze vyhovět EMC požadavkům (elektromagnetická kompatibilita) a to díky kratším přívodním kabelům motorů. Obsluha zařízení a výrobních linek může při použití frekvenčního měniče PowerXL aplikovat ovládání závisle na aktuální zátěži.

V budoucnu bude možná integrace měničů do Eaton komunikačního systému SmartWire DT a to pomocí zásuvných modulů. Tím odpadne běžná ovládací kabeláž a vysoká datová propustnost komunikačního systému pro provozní a diagnostické údaje umožní uživatelům zvýšit pohotovost jejich výrobních zařízení.

Vývoj produktů Eaton
Společnost Eaton si zakládá na podrobných a důkladných testech svých produktů. Testování probíhá v souladu se všemi platnými mezinárodními standardy a zahrnuje i výstupní kontrolní testy. Při tvorbě designu nových produktů je důsledně dodržována strategie „Lean Solution“ neboli použití ověřených postupů, zkušeností, experimentů a zákaznické zpětné vazby s cílem omezit celkovou dobu a náklady vynaložené na vývoj produktů. PowerXL je příkladem uplatnění této strategie.

Eaton Elektrotechnika s.r.o., výrobce přístrojů pro domovní a průmyslové elektroinstalace, přístrojů pro distribuci elektrické energie a záložních zdrojů patří od dubna roku 2008 do skupiny Eaton Corporation. Společnost vstoupila na český trh v roce 1993. V září 2009 změnila společnost v souvislosti s integrací do skupiny Eaton název z Moeller na Eaton Elektrotechnika s.r.o. Významnou součástí společnosti Eaton Elektrotechnika je výrobní závod v Suchdole nad Lužnicí, kde se vyrábějí proudové chrániče a jističe a rozváděčové skříně.
Se svými zhruba tisíci pracovníky se společnost řadí mezi nejvýznamnější zaměstnavatele v Jihočeském kraji.
Důležitou roli v rámci koncernu plní také distribuční a skladové centrum BDC v Pohořelicích u Brna, které zajišťuje dodávky celého sortimentu produktů Eaton a Moeller zákazníkům v České republice a zemích střední a východní Evropy.

V žebříčku Czech TOP 100 nejvýznamnějších firem České republiky se v roce 2011 společnost Eaton Elektrotechnika umístila na 90. místě, čímž se posunula o čtyři příčky výše oproti roku 2010. Dále obhájila 6. příčku v žebříčku TOP100 ICT. Začátkem roku 2012 otevřela skupina Eaton vlastní inovační centrum ve Vědeckotechnickém parku v Roztokách u Prahy, své první v Evropě a páté na světě.

Elektrotechnický sektor společnosti Eaton je globálním lídrem v distribuci energie a ochraně elektrických obvodů; ochraně pomocí záložních zdrojů; řízení a automatizaci; osvětlení a bezpečnosti; strukturálních řešeních a zařízeních pro elektrické sítě; řešeních pro drsná či nebezpečná prostředí; a inženýrských službách. Díky své sadě globálních řešení je společnost Eaton připravena řešit i ty nejdůležitější výzvy v oblasti řízení elektrické energie.

Eaton je společností zabývající se řízením diverzifikované energie, která svým zákazníkům poskytuje úsporná řešení pomáhající efektivně řídit elektrickou, hydraulickou a mechanickou energii. V roce 2012 provedl Eaton, globální lídr v technologiích, akvizici společnosti Cooper Industries. Obrat nyní sjednocených společností dosáhl v roce 2012 hodnoty 21,8 miliardy USD na proforma bázi. Má přibližně 103 000 zaměstnanců a prodává své výrobky zákazníkům ve více než 175 zemích

Pro další informace navštivte webové stránky http://www.Eaton.cz nebo na http://www.profiklubelektrotechniku.cz/nove-frekvencni-menice-powerxl-%E2%80%93-spravny-pohon-pro-vase-technologie.html.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Nové frekvenční měniče PowerXL – správný pohon pro vaše technologieGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
TX-SAW 433MHz BOOST
Vysílač AM 433.92MHz, SAW, High power, 28dBm/15V
od 196 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007