. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Označování nástrojů s využitím Industrial RFID
9. července 2015 - 5:16 | Pandatron | Označování nástrojů s využitím Industrial RFID | Komentářů: 0  

Označování nástrojů s využitím Industrial RFID

Označování nástrojů s využitím techniky Industrial RFID od společnosti Balluff zvyšuje efektivitu výroby.

Označování nástrojů s využitím techniky Industrial RFID od společnosti Balluff zvyšuje efektivitu výroby. Díky ní se použití nesprávného nástroje nebo ztráta nástrojů staly minulostí. Všechna data související s nástrojem jsou bezkontaktně ukládána do datového nosiče zabudovaného v upínací části nástroje.

Data jsou do paměti ukládána automaticky při každém použití nebo odložení nástroje, a proto jsou neustále udržována ve správném a aktuálním stavu. V moderních výrobních závodech to zajišťuje maximální využití nástrojů a zkrácení doby odstávek obráběcích strojů z důvodu výměny nástroje.

BIS C, které bylo prvním řešením pro identifikaci založeným na radiofrekvenční metodě (RFID), zajišťuje spolehlivý přenos dat dokonce i v prostředí s mnoha kovovými součástmi v blízkém okolí nosiče. Jako součást systému pro správu nástrojů umožňuje automaticky přenášet parametry nástrojů do řídicího systému stroje, a tím výrazně zkracuje neproduktivní dobu potřebnou k seřízení stroje. Navíc zkracuje dobu a snižuje úsilí potřebné k zajištění správných nástrojů a přípravků a pomáhá optimalizovat životnost nástroje. V podstatě zcela je odstraněna výroba zmetků nebo nutnost oprav obrobků po použití nesprávného nástroje. Na racionalizaci práce má vliv také snazší evidence nástrojů a přípravků a zvýšení bezpečnosti výroby odstraněním chyb vzniklých např. zadáním špatných vstupních parametrů řídicímu systému stroje nebo záměnou nástrojů.

Základní součástí identifikačního systému BIS od firmy Balluff jsou robustní nosiče dat v miniaturním provedení, čtecí a zapisovací hlavy a procesorová jednotka. V komplexních systémech správy nástrojů se technika BIS používá i v seřizovacích a měřicích zařízeních, kde jsou, podle zavedené praxe, do nosiče dat naprogramována data identifikující nástroj a definující jeho geometrii.

Identifikační systémy od firmy Balluff jsou dostupné v široké škále verzí. Zkušenosti ukazují, že investice do nich se zaplatí za rok nebo dva.

Zdroj: http://www.balluff.czGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
TK4100ISO-CARD
ISO karta pro RFID R/O s frekvencí 125kHz ve standardu TK4100
Skladem od 8 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007