. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Rosatom na MSV v Brně ve znamení inovací
8. října 2013 - 2:16 | Pandatron | Rosatom na MSV v Brně ve znamení inovací | Komentářů: 0  

Rosatom na MSV v Brně ve znamení inovací

Ruská státní korporace pro jadernou energii Rosatom se zúčastní Mezinárodního strojírenského veletrhu 2013 v Brně s expozicí na téma „Inovace a rozvoj v jaderném průmyslu".

„Mnoho exponátů představí Rosatom v rámci této expozice poprvé,“ říká ředitel společnosti, která je organizátorem expozice Atomexpo, Alexandr Fedotěnkov. „Poprvé například Rosatom ukáže maketu reaktorového zařízení RITM 200, které bude instalováno jako pohon nového typu ruských jaderných ledoborců, jež se začaly stavět v Ruské federaci. V roce 2012 bylo toto zařízení oceněno jako nejúspěšnější inovativní projekt v oblasti stavby lodí v Rusku. Návštěvníci expozice si budou moci prohlédnout makety reaktorových zařízení o malém výkonu na bázi rychlých neutronů, patřící k nejperspektivnějším směrům jaderné energetiky.“

Letos bude expozice Rosatomu instalována na ploše 200 metrů čtverečních v pavilonu Z.

Rosatom představí kromě jiného malý reaktor SVBR 100, v němž slouží jako chladící médium směs olova a bismutu a také malý reaktor ABV o tepelném výkonu 38 MW.

Poprvé v české republice bude v expozici Rosatomu představena maketa výzkumného reaktoru MBIR o výkonu 150 MW. Tento reaktor bude po uvedení do provozu nejvýkonnějším výzkumným rektorem na světě. Turbinový ostrov pro MBIR projektuje česká firma EGP Invest.

Pozornost návštěvníků upoutají také nejaderné inovační projekty Rosatomu.

Nikdo z těch, kdo se zajímá o jadernou energetiku, si nenechá ujít maketu reaktoru VVER 1200, vyrobenou v interaktivním režimu. Právě tento typ reaktoru nabízí česko-ruské konsorcium MIR 1200 v tendru na dostavbu JE Temelín.

Rosatom na MSV 2013 zároveň premiérově představí potenciálním dodavatelům svůj státní plán nákupů pro příští rok. Účastníci a hosté MSV 2013 budou mít možnost položit otázky expertům Rosatomu, kteří jsou zodpovědní za nákupy uskutečňované korporací.

Státní korporace pro jadernou energii Rosatom spojuje více než 250 podniků, vědeckých organizací a institucí, mezi něž spadají všechny civilní společnosti zabývající se jadernou energetikou v Rusku, vědecko-výzkumné ústavy a jediná flotila ledoborců na světě. Státní korporace Rosatom zaujímá na světových trzích s jadernými technologiemi pozici lídra. V současné době uskutečňuje projekty výstavby 28 bloků jaderných elektráren, z nichž 19 staví za hranicemi Ruska.

Zdroj: Rosatom na MSV v Brně ve znamení inovacíGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
AS433 AUREL
Anténa vertikální 433.92MHz, 50 ohmů, max. 50W, s koaxiálním kablíkem
od 189 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007