. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
V Brně vzniká další Sputnik
14. října 2013 - 9:34 | Pandatron | V Brně vzniká další Sputnik | Komentářů: 0  

V Brně vzniká další Sputnik

Stavba společné vědecko-vzdělávací malé kosmické lodě je pro ruskou a českou vysokou školu jedním z perspektivních směrů spolupráce obou států v oblasti kosmické techniky.

V tomto týdnu bude podepsána smlouva o mezinárodní spolupráci mezi Kalašnikovou iževskou státní technickou univerzitou a Vysokým učením technickým v Brně při stavbě společné vědecko-vzdělávací malé kosmické lodě „Mikrosputnik IžGTU – VUT v Brně“. Podepíší ji rektor IžGTU Boris Yakimovich a rektor VUT v Brně Karel Rais v rámci návštěvy zástupců iževské univerzity na VUT v Brně.

Stavba společné vědecko-vzdělávací malé kosmické lodě je pro ruskou a českou vysokou školu jedním z perspektivních směrů spolupráce obou států v oblasti kosmické techniky. S pomocí takové kosmické lodě bude možné řešit úkoly při studiu okolozemského kosmického prostoru. Přitom studenti těchto škol obou států získají zkušenosti s účastí na tvorbě kosmické techniky.

Cílem projektu je zkonstruování malého satelitu, systému pozemního komplexu pro řízení a příjem dat, vypuštění studentské kosmické lodi „Mikrosputnik IžGTU-VUT v Brně“ v letech 2016-2017. Projekt zahrnuje účast VUT v Brně ve vzdělávací části programu GLONASS/GPS společně s podniky Udmurtské republiky a města Brna, vyrábějícími kosmickou techniku. Jeho důležitou součástí je organizace nepřetržitého vzdělávacího programu zaměřeného na výuku studentů v oblasti moderních technologií projektování a řízení malých kosmických lodí se zapojením předních odborníků průmyslu a akademických institucí.

Prvním konkrétním úkolem pro partnerské vysoké školy bude vytvořit oddělení pro projektování kosmických lodí pod řízením mezinárodní koordinační rady. Dále bude vypracováno společné technické zadání projektu konstrukce kosmické lodi, modulů systémů pro řízení a příjem dat pro studentskou kosmickou loď „Mikrosputnik IžGTU – VUT v Brně“.

Od zúčastněných univerzit se očekává propracování nejnovějších technologií, metod a hardwarově-softwarových řešení týkajících se tématiky projektu, vytvoření nových směrů výzkumu v oblasti vývoje perspektivních kosmických lodí, vytvoření systémů a organizace efektivního plynulého řízení kosmické lodi Mikrosputnik IžGTU-VUT v Brně.

Z projektu mimo jiné vyplyne kosmické zaměření tématiky vědeckých výzkumů, ročníkových a závěrečných prací studentů, studentů magisterského programu a doktorandů IžGTU a VUT v Brně, dále zapojení studentů a vyučujících IžGTU a VUT v Brně, pracovníky akademických institucí a odborníky v průmyslu do realizace kosmického programu IžGTU a VUT v Brně.

Zdroj: VUT v Brně bude spolupracovat na stavbě studentské kosmické loděGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Elektronické časové relé
Programovatelné časové relé - TIMREL přináší univerzální použití v oblasti časového a sekvenčního spínání.
Skladem od 420 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007