. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Zařízení CANopen
24. října 2013 - 2:38 | Pandatron | Zařízení CANopen | Komentářů: 0  

Zařízení CANopen

Připojení zařízení CANopen k PLC SIMATIC® S7-1200

Modul CM CANopen od společnosti HMS Industrial Networks umožňuje uživatelům PLC SIMATIC S7-1200, aby připojili do svých řídicích systémů (s využitím TIA Portal®) také zařízení komunikující protokolem CANopen.

CM CANopen je doplňkový modul pro SIMATIC S7-1200 a umožňuje PLC komunikovat se zařízeními v komunikační síti CAN protokolem CANopen. Tento produkt byl vyvinut společností HMS Industrial Networks a je plně schválen výrobcem PLC S7-1200, společností Siemens AG.

Jak to pracuje
Modul CM CANopen se připojí do S7-1200 a pracuje jako překladatel mezi uzly sítě komunikujícími protokolem CANopen a PLC S7-1200. Modul se zasune do standardního rámu systému S7-1200 a může být nakonfigurován jako master nebo slave. Pro konfiguraci komunikace mezi CANopen a PLC není třeba žádné programování – uživatel jednoduše nastaví tok dat v prostředí CM CANopen Configuration Studio.

Do jednoho PLC je možné připojit až tři moduly CM CANopen a do každého modulu může být připojeno až 16 uzlů CANopen slaves (každý modul podporuje vstup 256 bajtů a výstup 256 bajtů).

Podporován je také transparentní CAN 2.0A pro uživatelské přizpůsobení protokolu a moduly lze začlenit do katalogu hardwaru konfiguračního prostředí TIA Portal.

„Modul CM CANopen umožňuje uživatelům S7-1200 integrovat zařízení komunikující protokolem CANopen do sítě PLC a dává jim při návrhu řídicího systému širší výběr automatizačních prostředků,“ říká Mikael Martensson, Product Manager společnosti HMS Industrial Networks. „Je to řešení, které přináší uživatelům PLC S7-1200 nezanedbatelnou přidanou hodnotu a umožňuje jim vytvářet efektivnější řídicí systémy.“

Modul CM CANopen je dostupný od října 2013 ve všech obchodních kancelářích a u všech distributorů HMS.

Modul CM CANopen od společnosti HMS Industrial Networks umožňuje PLC S7-1200 od společnosti Siemens komunikovat s jakýmkoliv zařízením CANopen SIMATIC S7-1200 and Siemens jsou ochranné známky společnosti Siemens AG.

HMS Industrial Networks je přední nezávislý dodavatel vestavných zařízení pro komunikační sítě v automatizaci. HMS vyvíjí a vyrábí komponenty pro připojení automatizačních zařízení do průmyslových komunikačních sítí. Vývoj i výroba jsou soustředěny v sídle firmy, švédském městě Halmstad.

Místní zastoupení má firma Chicagu (USA), Pekingu (Čína), Karlsruhe (SRN) Milánu (Itálie), Mylhúzách (Francie) a Tokiu (Japonsko). Firma vznikla v roce 1988 a v současné době má 240 zaměstnanců. V burzovním indexu NASDAQ OMX Nordic Exchange ve Stockholmu je vedena pod ISIN SE0002136242 v kategorii „Small Cap, Information Technology“.

Zdroj: FCC Prumyslove systemyGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
USB teploměr a vlhkoměr
Digitální USB teploměr a vlhkoměr s možností připojení externího čidla, funkcí termostatu se zasíláním e-mailu i přenosem dat na webový server.
Skladem od 600 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007