. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Jak zkrotit Linux se učí i žáci na středních školách

Jak zkrotit Linux se učí i žáci na středních školách

O tom, co studovat a jaký obor má pomyslné zlaté dno se rozhoduje každoročně tisíce školáků společně s rodiči po celém Česku.

O tom, co studovat a jaký obor má pomyslné zlaté dno se rozhoduje každoročně tisíce školáků společně s rodiči po celém Česku. Informační technologie přitom patří mezi ty osvědčené obory. I v nich se však lze specializovat a seberealizovat. Třeba v oblasti správy serverů. Přesvědčit se o podrobnostech lze třeba na dnech otevřených dveří. Soukromá střední škola výpočetní techniky, uznávaná pro odbornost učitelů i modernímu vybavení, je pořádá ve dnech 11. prosince, či v dalším roce 9. ledna a 10. února vždy o půl šesté večer.

Správa počítačových sítí patří mezi vyhledávanou specializaci odborných IT škol, nevyjímaje středních škol. Mezi další patří oblast programování databázových systémů či grafických systémů spojených s tvorbou webových stránek.

„Žáci ve správě sítí získávají znalost o standardech sítě, protokolech používaných v počítačových sítích. Učí se praktickou správu síťového prostředí serverů fungujících v prostředí Windows. Nechybí však ani populární výuka systémů na platformě Linux (například distribuce Fedora). Na některých školách se jedná dokonce o stěžejní oblast a skládají se z ní praktické maturitní zkoušky,“ upřesňuje ředitel Soukromé střední školy výpočetní techniky Martin Vodička. Kupříkladu na SSŠVT konfigurace serveru patří ke zkoušce z dospělosti. Studenti také pracují s open source projekty jako jsou např. MySQL, PHP, Apache. Při výuce využívají virtualizaci, kdy pomocí virtuálních stanic a serverů na operačních systémech Windows a Linux student simuluje problémy z praxe.

Celá koncepce výuky v zaměření Správa počítačových sítí podle ředitele Martina Vodičky je realizována asi takto:

Žák na základě teoretických znalostí získaných při výkladu určitého celku, realizuje nejprve jednoduché praktické úlohy. Na základě takto získaných dovedností pak úlohy rozsáhlejší, které svým obsahem již odpovídají reálné situaci v praxi. Obsahují servery na platformě Windows a Linux i aktivní prvky (routery, switche aj.), které musí žák nakonfigurovat tak, aby všechny služby v síti byly plně funkční.

Poznat chod školy lze s každoročních dnů otevřených dveří. Kdo nemá ve výběru IT školy jasno, může navštívit pražskou Soukromou střední školu výpočetní techniky ve dnech 11. prosince, či v dalším roce 9. ledna a 10. února vždy o půl šesté večer.

O IT obor je stále zájem
Přestože se tvrdí, že poptávka po počítačových odbornících stagnuje a trend trhu práce se obrací. Nástup nových technologií sice umožňuje podnikům snížit počty IT pracovníků, šikovní jedinci se však neztratí. „Důležitá je proto i vhodná volba školy a neopomenutí praxe. Právě u středních škol to není běžné, protože praxe není povinná, denní docházka ano. Proto je dobrá ta škola, a to i střední, která se během běžné výuky soustředí na zvýšení praktických dovedností a specializací,“ říká Martin Vodička z SSŠVT. Takové, o které je na trhu zájem. Značnou roli hraje i moderní vybavení. Ti studenti, kteří skutečně umí, mají po absolvování školy nadstandardní ohodnocení. To se nezměnilo.

Veškeré informace o soutěži je možné najít na webu http://www.it-slot.cz

Odkazy & Download:
Domovská stránka SSŠVT
IT služby - Vedlejší hospodářská činnostGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PU232E - Převodník USB / sériový port (UART), modul
Kompaktní a jednoduše použitelný modul datového převodníku do USB portu.
Skladem od 199 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007