. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Volný přístup k družicovým datům z programu Copernicus

Volný přístup k družicovým datům z programu Copernicus

Volný a otevřený přístup k datům z družic Sentinel bude garantovaný během operační fáze programu GMES/Copernicus.

Evropský zákon o přístupu k datům z programu GMES/Copernicus (European Delegated Act on Copernicus) a související informační politika vstoupí v platnost v nejbližších dnech. Tento zákon poskytne volný, plný a otevřený přístup uživatelům k datům týkajícím se životního prostředí z programu GMES/Copernicus včetně dat z družic Sentinel.

Rozhodnutí přijaté členskými státy ESA – coby současnými vlastníky družic Sentinel – garantuje volný a otevřený přístup k datům z družic Sentinel. Zajistí dlouhodobý přístup k datům skrze operační fázi projektu GMES/Copernicus, který je realizovaný pod vedením Evropské komise.

Tato data dramaticky zlepší řízení životního prostředí a pomohou lépe vyhodnotit efekty klimatických změn stejně jako zajistit občanskou bezpečnost.

ESA koordinuje získávání a dodávku dat skrze sérii družic Sentinel. První z nich odstartuje už v průběhu příštího roku.


Obr. 1: Družice řady Sentinel

Společný přístup k datové politice zajišťuje soulad mezi EU a ESA v rámci programu GMES/Copernicus. Dláždí cestu k úspěšnému rozjezdu operační fáze kosmického komponentu systému GMES/Copernicus jakož i zajišťuje ekonomické přínosy, které z programu přijdou.

Studie ukazují, že GMES/Copernicus bude generovat finanční přínos kolem 30 miliard euro a zajistí vytvoření nejméně 50 tisíc nových pracovních míst do roku 2030.

„Bezplatná a otevřená politika dat je přelomovým okamžikem ve využívání satelitních dat nejen pro specializované uživatele, ale také pro nejširší veřejnost,“ uvádí vedoucí kanceláře kosmického segmentu programu GMES/Copernicus v ESA Josef Aschbacher.

„Vytvoří inovativní řešení jako poskytování družicových informací o kvalitě atmosféry nebo vody pro každého.“

Zdroj: ESAGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Vývojový kit MEGA48
Univerzálním a bohatě vybavený vývojový kit s obvodem ATmega48 společnosti ATMEL je vhodný jak pro začátečníky, tak i profesionály.
Skladem od 755 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007