. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
ARM9 a .NET Micro Framework
18. prosince 2013 - 8:03 | Pandatron | ARM9 a .NET Micro Framework | Komentářů: 0  

ARM9 a .NET Micro Framework

Řada programátorů, kteří běžně vyvíjí desktopové nebo serverové aplikace, by ráda zkusila programování embedded systémů.

Řada programátorů, kteří běžně vyvíjí desktopové nebo serverové aplikace, by ráda zkusila programování embedded systémů. Často je ale odrazuje velké množství nových znalostí, které při začátcích musí načerpat. Programátoři, kteří jsou zvyklí pracovat s vývojovým prostředím MS Visual Studio a programovat v jazyce C#, mají přechod k embedded systémům jednodušší díky .NET Micro Framework.

Microsoft .NET Micro Framework je provozní prostředí, které umožňuje spouštět řízený kód na zařízeních s omezenými zdroji, na kterých nelze provozovat Windows CE a .NET Compact Framework. Programátoři mohou díky tomuto prostředí vyvíjet a ladit aplikace pro malé embedded systémy ve Visual Studiu a C#.

Na webových stránkách uCSimply.cz najdete čtyřdílný seriál, který vás uvede do prostředí .NET Micro Framework. Nejde o žádné teoretizování, ale o praktický návod, jak rozběhnout NETMF na procesorovém modulu SAM9260 s prototypovací deskou BaseBoard.

První díl Začínáme popisuje zprovoznění modulu SAM9260 a jeho připojení k PC.

Ve druhém díle Instalace nástrojů postupně nainstalujeme Visual Studio Express, .NET Micro Framework SDK a Atmel SAM-BA.

Třetí díl Nahrávání firmware vysvětluje, jak nahrát do modulu SAM9260 kompletní firmware s běhovým prostředím .NET Micro Framework.

A v posledním díle, s názvem První příklad, vytvoříme ve Visual Studiu první NETMF projekt, nastavíme komunikaci s modulem SAM9260 přes USB rozhraní a nakonec rozblikáme LED diodu.

Odkazy & Download:
Domovská stránka ucsimply
Instalace nástrojů
První příkladGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Modul PWLAN-1
Konstrukce univerzálního webserveru s modulem SocketLAN.
Skladem od 1290 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007