. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Elmos představuje čipy na ochranu antén
14. ledna 2014 - 8:16 | Pandatron | Elmos představuje čipy na ochranu antén | Komentářů: 0  

Elmos představuje čipy na ochranu antén

Obvody E522.40 společnosti Elmos jsou určeny pro ochranu aktivních antén s fantomovým napájením a využívají rozhraní typu I2C.

Společnost Elmos představila nový typ miniaturních čipů určených pro ochranu antén. Obvody E522.40 jsou zpětně kompatibilní a jsou navrženy pro ochranu jedné nebo dvou antén. Polovodičový systém je schopen ochránit zařízení anténního systému před účinky elektrostatického výboje, zkratu napájecího napětí proti zemi nebo baterii, stejně jako před přehřátím čipu samotného. Integrované digitální rozhraní typu I2C navíc umožňuje přístup více obvodů po jediné sběrnici. Obvody jsou přitom dostupné v miniaturním pouzdře typu QFN-20L5.


Obr. 1: Obvody Elmos - E522.40

Obvody typu E522.40 mohou být použity v široké škále aplikací s napájecím napětím od 4,5 V až do 25 V. Dva nezávislé výstupy napájecího napětí lze pomocí externího děliče nastavit v libovolné hodnotě od 3,3 V.

Navzdory svým malým velikostem jsou však obvody vybaveny rozsáhlou řadou diagnostických funkcí. Díky dostupnosti digitálního rozhraní typu I2C v kombinaci s 8-bitovým ADC, lze hodnoty jako výstupní napětí a proud sledovat přímo v reálném čase.


Obr. 2: Typické schéma zapojení pro jednu nebo dvě auto-antény

Navíc lze přes digitální rozhraní snadno definovat mezní hodnoty podpětí a přepětí nezávisle pro každý jednotlivý výstup. Pokud to pak aplikace vyžaduje, lze v ní využít i funkci automatického vypnutí.

Další analogový vstup je přímo spojen s programovatelným digitálním výstupem, takže může být použit například pro monitorování výkonu třetí fantomové linky nebo k podpoře dalších funkcí.


Obr. 3: Demonstrační deska E522.40

Dostupnost a cena:
Pro více informací k obvodům E522.40 kontaktujte přímo společnost Elmos. Rovněž jsou zde na vyžádání k dispozici kompletní technická dokumentace, aplikační poznámky, vzorky a referenční návrhy.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

E522.40 for dual phantom supply with I2C interface
Protect the antenna linesGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PGEN170 - Generátor 5 MHz až 170 MHz
Moduly PGEN170, jejichž základem je integrovaný obvod LTC6905, jsou lineárně řízené generátory obdélníkového signálu v rozsahu 5 MHz až 170 MHz.
Skladem od 630 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007