. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
ČTÚ chystá sérii opatření pro případy rušení televizního příjmu

ČTÚ chystá sérii opatření pro případy rušení televizního příjmu

Český telekomunikační úřad připravuje sérii opatření v souvislosti s možným rušením televizního příjmu.

Český telekomunikační úřad připravuje sérii opatření v souvislosti s možným rušením televizního příjmu po spuštění LTE sítí v pásmu 800 MHz. Vedle plánovaného informačního servisu nabízí i odborné proškolení servisních firem.

V souvislosti se zahájením výstavby a provozu LTE sítí v pásmu 800 MHz předpokládají odborníci možný vznik problémů s rušením televizního příjmu, a to v závislosti na přijímaném televizním kanálu a na uspořádání přijímacího zařízení diváka. ČTÚ proto aktivně připravuje sérii kroků, které pomohou snížit negativní dopady interferencí.

Úřad nabízí odborné proškolení montážních a servisních anténářských firem. Podle předpokladu budou potřebné úpravy či opravy přijímacích anténních systémů DVB-T provádět po předchozím rozhodnutí ČTÚ a v souladu s metodickým pokynem pouze kvalifikované servisní firmy, které disponují potřebnou měřicí technikou, umožňující měření parametrů signálu DVB-T a úrovní signálů LTE.

ČTÚ v této souvislosti nabízí servisním firmám, které projeví zájem, odborné proškolení k dané problematice elektromagnetické interference mezi systémy LTE a DVB-T, včetně informací o způsobu odstraňování závad. Zájemci o školení, které se bude konat v Praze a Brně, se mohou zaregistrovat do 10. února 2014 na webových stránkách ČTÚ.

Zdroj: ČTUGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
SIM900 - GSM modul GPRS class 10 Quadband
GSM Quadband modul s podporou datových přenosů třídy GPRS class 10
Skladem od 415 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007