. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Objem elektroodpadu o Vánocích vzrostl až o 2 tisíce tun

Objem elektroodpadu o Vánocích vzrostl až o 2 tisíce tun

Průzkum provedený neziskovou organizací ASEKOL ukázal, že převážná většina Čechů stále odkládá recyklaci již nepoužívaných spotřebičů.

Průzkum provedený neziskovou organizací ASEKOL ukázal, že převážná většina Čechů stále odkládá recyklaci již nepoužívaných spotřebičů. V období vánočních svátků se přitom tradičně nejvíce zvyšuje objem vysloužilých spotřebičů, které by v následujícím roce měly lidé vytřídit.

O Vánocích jsou staré přístroje nahrazovány novými, které lidé našli pod stromečkem. Vánoční svátky tak s sebou nesou zvýšenou produkci elektroodpadu, který bohužel končí často na půdách či ve sklepích. „Množství nepoužívaných elektrospotřebičů v domácnostech každoročně vzrůstá, přičemž největší nárůst očekáváme zpravidla od prosince do února, k recyklaci se část z nich dostává s vlnou domácích jarních úklidů. Množství elektroodpadu, jež po Vánocích vybereme, představuje až 11 % ročního sběru našeho kolektivního systému,“ uvádí Hana Ansorgová, manažerka komunikace neziskové organizace ASEKOL, jež se zpětným odběrem zabývá.

Z průzkumu společnosti ASEKOL vyplývá, že 64 % Čechů nerado vyhazuje předměty, na něž jsou zvyklí a s nimiž mají spojené určité vzpomínky či zážitky. Týká se to především analogových fotoaparátů či rozhlasových přijímačů, jež lidem za dobu používání přirostly k srdci. Citové pouto si k takovýmto výrobkům vytvoří až 55 % vlastníků.

Průzkum dále ukázal, že v domácnostech se nachází celkem až 63 milionů kusů starého a nepoužívaného elektra. „Jedná se zejména o přístroje vyrobené před rokem 2005. Například CRT televizorů či počítačových monitorů se zatím k recyklaci vybralo pouze 55 %. Převážná většina těchto zařízení již není domácnostmi využívaná, a tudíž většinou leží ladem,“ říká Ansorgová.

Zdroj: AsekolGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
CBA-LS-40M
Kablík s konektorem pro GPS modul GPS-320FW od RF Solutions.
od 165 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007