. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Izolovaný napájecí zdroj 0 - 500V
10. dubna 2014 - 02:50 | Pandatron | Izolovaný napájecí zdroj 0 - 500V   verze pro tisk

Izolovaný napájecí zdroj 0 - 500V

Konstrukce izolovaného napájecího zdroje s regulací výstupního napětí v rozsahu 0 až 500 V se zatížitelností až 10 mA.

Moderní napájecí zdroje jsou dnes obvykle koncipovány tak, že výstupní napětí získávají spínáním usměrněného vstupního napětí. Jejich výhodou je vysoká účinnost, nízká cena a samozřejmě i dobrý poměr výstupního výkonu a celkových rozměrů.

Spínané napájecí zdroje však mají také celou řadu nevýhod, mezi něž v první řadě patří poměrně vysoká hodnota EMI a tedy možnost rušení okolních zařízení. Z toho důvodu není vhodné použití spínaného napájecího zdroje pro napájení například citlivých analogových obvodů, měřicích prvků či citlivých rádiových přijímačů. Zde je stále mnohem výhodnější použití klasických lineárních regulátorů.

Standardní řešení regulace napětí vychází ze změny odporu výkonového prvku – nejčastěji bipolárního tranzistoru. Vstupní nestabilizované napětí je tranzistorem sníženo pomocí zpětnovazební regulační smyčky, která odebírá vzorek napětí z výstupních svorek. Je-li napětí na výstupu vzhledem k nastavené hodnotě příliš nízké, tranzistor se jednoduše otevře víc.

Více informací na: http://www.edn.com/design/power-management/4403836/Regulate-a-0-to-500V--10-mA-power-supply-in-a-different-way-GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007