. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nové čtečky kódů pro širokou paletu úloh
2. dubna 2014 - 2:44 | Pandatron | Nové čtečky kódů pro širokou paletu úloh | Komentářů: 0  

Nové čtečky kódů pro širokou paletu úloh

Nové čtečky kódů pro širokou paletu úloh: spolehlivé čtení na lesklých površích s polarizačním filtrem.

Nová řada kamerových čteček kódů nyní přichází s doplněním o speciální polarizační filtry, které významně rozšiřují oblast jejich použití. Je to proto, že čárové i maticové kódy jsou často umístěny na lesklých, vysoce odrazných površích, které nepříznivě ovlivňují jejich čitelnost. Nové čtečky kódů mají potlačený vliv odraženého světla a dokážou rychle a spolehlivě číst i kódy umístěné na kovových a lesklých materiálech.

Nové typové řady OPC120W a OPC120P čteček čárových i maticových kódů od firmy Pepperl+Fuchs pokrývají výjimečně široké pole použití. Čtečky OPC120W nabízejí vynikající poměr ceny a užitných vlastností a jsou univerzálně použitelné pro všechny běžné úlohy a běžné rychlosti čtení. Čtečky OPC120P jsou vhodné pro obtížnější úlohy: může jít o čtení kódů z předmětů pohybujících se rychlostí až 10 m/s, čtení s frekvencí až 100 čtení za sekundu nebo čtení z lesklých povrchů, k němuž jsou čtečky vybaveny speciálním polarizačním filtrem.


Obr. 1: OPC120P – čtečka kódů pro vysoce odrazné povrchy

Polarizační filtr zaručuje spolehlivé čtení i z velmi lesklých a odrazných povrchů, např. z kovových nebo plastových materiálů a desek plošných spojů. Polarizační filtr zlepšuje také čitelnost kódů s ochranným filmem nebo kódů na zakřivených površích. Další funkcí, kterou přinášejí tyto čtečky, je vstup pro rotační snímač polohy, který umožňuje synchronizovat posuv a číst čárové kódy o délce až 200 mm prostřednictvím několikanásobného snímání. Velká hloubka ostrosti umožňuje číst kódy i na velkou vzdálenost bez nutnosti měnit parametry čtečky. K dispozici je navíc nabídka několika komunikačních rozhraní: čtečky se dodávají s rozhraním pro Profinet, RS-232 a Ethernet.

Čtečky řady OPC120 čtou kódy DataMatrix, Code 2/5, Code 39, Code 128, EAN 13 a Pharmacode. Navíc dokážou rozeznat množství textů, např. datum exspirace, a přítomnost a polohu logotypů. Čtečky kódů řady OPC120 mají mnoho dalších charakteristických funkcí: na výstupu podávají informaci o kvalitě kódu, automaticky ukládají chybné vzory, formátují výstupní řetězec a mají funkci pro porovnání kódů. Tyto funkce mohou být aplikovány v až čtyřech oddělených oblastech snímaného obrazu. Vzhledem k široké nabídce funkcí a krytí IP67 jsou tyto čtečky vhodné pro širokou škálu úloh v průmyslu.

Společnost Pepperl+Fuchs je přední firma v oblasti vývoje a výroby elektronických snímačů a komponent pro světový automatizační trh. Po více než šedesát let jsou nám naše kontinuální inovace, vysoce kvalitní produkty a neustálý rozvoj zárukou úspěchu.

Divize procesní automatizace je vedoucí společnost na trhu v oblasti jiskrové bezpečnosti a ochrany proti výbuchu. Nabízíme úplná, na aplikace orientovaná řešení, včetně uživatelsky specifických rozváděčů pro řídicí systémy v procesní výrobě. Rozsáhlý sortiment naší divize zahrnuje různé druhy výrobků: oddělovací bariéry, komponenty pro infrastrukturu sběrnic, systémy distribuovaných I/O, řešení pro rozhraní HART, zařízení pro měření výšky hladiny, systémy pro ochranu zařízení závěrem s vnitřním přetlakem, průmyslové monitory a řešení pro HMI, napájecí zdroje, výstražné hlásicí systémy pro odlučovače lehkých kapalin (např. oleje a benzínu), převodníky signálů, zařízení pro ochranu před bleskem a přepětím, zařízení pro bezpečné vypnutí zařízení a příslušenství.

Zdroj: Pepperl+FuchsGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
M10 QUECTEL
Čtyřpásmový GSM/GPRS modul M10 firmy QUECTEL, GPRS Class 12, TCP/IP
Termín nepotvrzen od 395 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007